מגדל משיקה ביטוח נסיעות לחו"ל בצ'אט עם רובוט

לראשונה בענף הביטוח: אפשרות לרכישת ביטוח נסיעות לחו"ל על ידי שיחה דיגיטלית עם רובוט
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לראשונה בענף הביטוח מגדל משיקה אפשרות לרכישת ביטוח נסיעות לחו"ל על ידי שיחה דיגיטלית עם רובוט. בתום שיחת הצ'אט תונפק פוליסה במסלול מוזל לביטוח הנסיעה לחו"ל.

צרכני השירות יפגשו את ההודעה הבאה: "היי, אני בוטי, הבוט החדש של מגדל. אני מחשב חכם המאפשר ללקוחות לרכוש בעזרתי בקלי קלות פוליסת מגדל מסע עולמי במסלול LOW COST לטיסות של עד 14 יום ולנוסעים עד גיל 40".

מהחברה נמסר, כי מגדל הניפה את דגל המעבר לדיגיטל כבר לפני מספר שנים, וכעת מסמנת עצמה כמובילה בתחום בעולם הביטוח: לאחר שפיתחה שורה ארוכה של כלים דיגיטליים מתקדמים, לרבות אפליקציית לקוחות ראשונה מסוגה בענף הביטוח, מציגה החברה את הפיתוח המתקדם ביותר בתחום, שלא קיים עד כה בעולם הביטוח, ומאפשרת ללקוחותיה לפנות לשירות הצ'אט בוט לרכישת ביטוח נסיעות לחו"ל.

תומר רובינשטיין, סמנכ"ל שיווק במגדל מסביר: "זהו ממשק צ'אט רובוטי אוטומטי, בדומה לאופן ההתכתבות ב־SMS או Whatsapp, היודע לייצר תגובות, לענות על שאלות ולמלא אחר בקשות שונות של הלקוח, ללא מגע יד אדם. הוא נכנס לשימוש בצורה אינטנסיבית בגופים פיננסיים בחו"ל במטרה לתת מענה לשירותים עצמיים".

לדבריו, לקוח המבקש לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל באמצעות הצ'אט בוט ימצא אותו באתר החברה ובקרוב מאוד גם באפליקציה של מגדל. בתחילת השיחה יתבקש הלקוח למסור פרטים אישיים ופרטים הנוגעים לטיסה, למלא שאלון בריאות קצר, לאשר את תנאי הפוליסה ולמלא את פרטי כרטיס האשראי לתשלום. לאחר התהליך הקצר והפשוט תשלח פוליסת ביטוח נסיעות דיגיטלית ישירות לטלפון הנייד, ללא צורך בניירת או כל אמצעי אחר.

במסגרת שירות זה מציעה מגדל לרכוש ביטוח מגדל מסע עולמי במסלול LOW COST, שהוא ביטוח נסיעות לחו"ל בעלות של 1.45 דולר ליום והוא כולל כיסוי ביטוחי מקיף, ללא השתתפות עצמית, בגין הוצאות רפואיות ומגוון הרחבות כגון: הרחבה לטלפון נייד, ספורט אתגרי וחילוץ. המסלול מיועד לנוסעים עד גיל 40 (כולל), שאינם זקוקים לתוספת החמרה רפואית, ותוקפו הינו למקסימום 14 יום.

תמי אוחנה־קול, מנהלת חטיבת הטכנולוגיות במגדל ומי שניהלה את הפיתוח החכם, הוסיפה: "הצ'אט בוט משלים שורה של פיתוחים דיגיטליים חדשניים שנעשו במגדל במטרה לשפר ניכרת את השירות ללקוחות ולהתאים את ערוצי התקשורת לעולם הטכנולוגי שבו אנו נמצאים. מגדל משקיעה משאבים רבים בהתאמה למאה ה־21 ותמשיך להוביל את התחום".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email