מגדל משקיעה 250 מיליון אירו בקרן האירופית אריס קפיטל יורופ

הקרן היא מבין הקרנות המבוקשות בתחום האשראי הישיר באירופה; מנהל חטיבת ההשקעות במגדל ביטוח: "ההשקעה בקרן תאפשר חשיפה איכותית ומפוזרת לנכסי חוב בפרופיל תשואה מותאמת סיכון אטרקטיבי"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מגדל ביטוח מצטרפת לקרן ARES, קרן חוב אירופית פרטית (Private Debt), בהשקעה של 250 מיליון אירו. מהלך זה יאפשר למגדל להבטיח לעמיתיה הקצאה משמעותית באחת הקרנות המבוקשות בתחום האשראי הישיר באירופה. החברה צפויה להיות בין המשקיעים הגדולים בקרן, לצד חברת ביטוח אירופית גדולה ושתי קרנות עושר ריבוניות מאסיה.

הקרן של ARES היא אחת הקרנות הגדולות היחידות שגייסו תוך כדי משבר הקורונה. הקרן השלימה בחודשים ספורים גיוס של כ-6.5 מיליארד אירו, ברובם ממשקיעים קיימים, והיא תתחיל לפעול ברבעון הרביעי של שנת 2020.

גיא פישר | צילום: באדיבות מגדל

הקרן מתמקדת באשראי ישיר (בדגש על חוב בכיר ומובטח) לחברות Mid-Market באירופה בתשואות שמגלמות פרמיה משמעותית מעל האלטרנטיבות הסחירות בשוק. המנהל נחשב לשחקן הוותיק והמנוסה באירופה עם Track Record שהחל עוד לפני משבר 2008 ולפני כניסתם של מרבית השחקנים הפעילים בתחום כיום.

הקרן, שמטה הפעילות שלה ממוקם בלונדון, הוקמה ב-2007 כקרן חוב המתמחה במימון חברות Mid-Market ומאז הקמתה העמידה אשראי בהיקף של יותר מ-20 מיליארד אירו למעל 220 חברות בסקטורים שונים כמו שירותים עסקיים, בריאות, תקשורת, פיננסים ותוכנה. הקרן הנוכחית תמשיך באסטרטגיה של הקרנות הקודמות ותבנה פורטפוליו מפוזר של 50-70 עסקאות בהיקף של 50-250 מיליון אירו לעסקה, בעיקר במערב אירופה ובאנגליה.

גיא פישר, מנהל חטיבת ההשקעות במגדל ביטוח, מסר: "ההחלטה שלנו להשקיע 250 מיליון אירו עומדת בקנה אחד עם האסטרטגיה של החברה להתמקדות במספר מצומצם של מנהלים נבחרים והעמקת שיתופי הפעולה עימם. מנהל הקרן הוא אחד הגופים המובילים בתחום החוב הפרטי, עם ביצועים טובים ועקביים לאורך השנים ועם הפסדי אשראי זניחים – כולל בתקופות משבר. ההשקעה בקרן תאפשר חשיפה איכותית ומפוזרת לנכסי חוב בפרופיל תשואה מותאמת סיכון אטרקטיבי, הן אבסולוטית והן בהשוואה לשוק הסחיר ולאלטרנטיבות הזמינות בסינדיקציות אשראי הגדולות. אנו סבורים כי להשקעה הנוכחית תרומה חשובה לתיקי העמיתים שלנו ושואפים להמשיך ולהוביל את טבלת התשואות למובטחי החברה".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email