מגדל נכנסת לתחום הפינטק

תשקיע בתוך שנתיים לפחות 3-5 מיליארד שקל בחברות, סטארטאפים וקרנות בתחום הפינטק. בשלב ראשון סיכמה עם פאגאיה על השקעה של 100 מיליון דולר בהלוואות צרכניות בארה"ב
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מגדל ביטוח הודיעה על הקמת זרוע השקעות Next Generation Finance, המתמחה בפינטק. זרוע השקעות זו צפויה להשקיע בשנתיים הקרובות לפחות 3-5 מיליארד שקל בחברות, סטארטאפים וקרנות בתחום, מתוך תפיסה של שחקן פיננסי משמעותי בראיה גלובאלית.

לדברי רן עוז, מנכ"ל מגדל ביטוח: "תחום הפינטק הוא תחום בצמיחה שצבר לאחרונה תאוצה משמעותית והבשיל. אנו מכוונים גבוה ומתכוונים לתפוס מעמד של משקיע פיננסי מוביל, בראיה גלובלית ולא רק מקומית. הובלה משמעותית בשוק בתחום חדשני זה תאפשר לנו לייצר תשואות גבוהות עבור החוסכים תוך גיוון תיק ההשקעות שלנו בדור החדש של העולם הפיננסי. מהלך זה עולה בקנה אחד עם השינוי שביצענו באסטרטגיית ההשקעות שלנו, במסגרתו אנו מפנים חלק ניכר מההשקעות מתחומים פיננסיים מסורתיים, לתחומים חדשניים, שהם אלה שיובילו להערכתנו את עולם הפיננסים בעתיד. בחודשים האחרונים שקדנו על פיתוח המומחיות שלנו בתחום, ולאחר שצברנו ידע רב, אנו בשלים להשיק את פעילותנו ולהתחיל לבצע השקעות משמעותיות".

רן עוז. "נייצר תשואות גבוהות עבור החוסכים" | צילום: פזית עוז

מגדל סימנה את התחום כמנוע צמיחה משמעותי ומתכוונת להעמיק מאוד את היקף פעילותה והשקעותיה בו. זאת, לאחר שגיבשה תשתית רחבה להשקעות בפינטק, הכוללת תהליכים לבחינת הזדמנויות השקעה, שיתופי פעולה עם גופים מובילים בעולם וגיבוש צוות מקצועי, בהובלה אישית של גיא פישר, מנהל חטיבת ההשקעות במגדל ביטוח, וכן אנליסטים ומומחים בתחום. מוטי שטנר, יזם ותיק ויועץ בכיר ומוערך בתחום הפינטק, הנמנה על מייסדי Bluevine, מייעץ לזרוע ההשקעות ומלווה את פעילותה.

בד בבד עם הקמת זרוע הפעילות, מודיעה מגדל על השקעה של 100 מיליון דולר בהלוואות צרכניות בארה"ב. ההשקעה תתבצע באמצעות חברת הפינטק פאגאיה, המנהלת השקעות בתחום האשראי הצרכני בארה"ב באמצעות תהליך קבלת החלטות מבוסס טכנולוגיה. עוד סיכמו החברות על אופציה להשקעה עתידית (soft commitment) במכשירים השונים, בסכום של 150 מיליון דולר.

נמסר, כי מגדל תפעל לאיתור הזדמנויות בכל התחומים הנכללים תחת קטגוריית התעשייה הפיננסית ומושפעים כעת מתעשיית הפינטק, לרבות אינשורטק, מסחר בשוק ההון, פלטפורמות לניהול כסף, פעילות Lending (אשראי המהווה תחליף לאשראי בנקאי), Personal finance (כלים לניהול שוטף של כסף), תשלומים וחיובים, העברת כספים, בלוקצ'יין, ניהול סיכונים ועוד.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email