מגדל קובעת קוד חדש לביטוח הרכב: ביטוח בלי קודן

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

על פי קוד ההתנהלות החדש של קבוצת הביטוח מגדל, פוטרת החברה את בעלי כלי הרכב, בשווי פחות מ-250 אלף שקל, מחובת התקנת קודן. במגדל נוכחו לדעת שהתקנת קודן אולי מבזבזת כסף, מכערת את הדאש-בורד ומעצבנת, אבל בעיקר – לא באמת נדרשת במכוניות שערכן נמוך מ-250 אלף שקל. מאחר שאלו הם הרוב המכריע של כלי הרכב הנרכשים בישראל, החליטו במגדל לפטור אותם מהקודן.

מהחברה נמסר כי "זה ידוע שאחת הפרות החולבות האפקטיביות יותר במשק הישראלי הוא הנהג הישראלי. ליתר דיוק – כל אחד מאיתנו שהוא בעל רכב. לא רק שאנחנו נאלצים לשלם מסי עתק על התענוג, אלא שלפחות ארבע פעמים ביום אנחנו גם מוצאים את עצמנו חוזרים ונאלצים לבצע פעולות מיותרות בלי הצדקה אמיתית לכך. למה? ככה".

על פי נתוני איגוד יבואני הרכב, בישראל נמכרות כ-200 אלף מכוניות חדשות בשנה, בממוצע. המחיר הממוצע שמשלם הנהג הישראלי על התקנת קודן עומדת על כ-400 שקל. חישוב פשוט מעלה כי עם ישראל מבזבז על הזכות להתעצבן כל פעם מחדש שמקש זה או אחר לא נלחץ כראוי, או שסתם נשמט מאיתנו הרצף הנכון, סכום אדיר של כ-80 מיליון שקל בשנה.

אריאל מונין, יו"ר הועדה לביטוח כללי בלשכת סוכני ביטוח מסר בתגובה: ״אנחנו מברכים כל חברת ביטוח שבאה להקל בכל תהליך לחיתום עם המבוטחים, ושמחים על המהלך שביצעה מגדל, לביטול הקודנים״.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email