מגמת התרחבות: אורן מזרח רוכשת את סוכנות גמא גולן

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אורן מזרח סוכנות לביטוח רכשה את גמא גולן – אחת מסוכנויות הביטוח המוערכות, הגדולות והוותיקות בישראל, המספקת שירותים לעשרות אלפי לקוחות. היקף העסקה לא נמסר.

גמא גולן, המתמחה בכל ענפי הביטוח, נוסדה בשנת 1974 על ידי האחים מאיר ואבנר גולן, וכיום היא מנוהלת על ידי ממשיכי דרכם עדי ודב גולן. הסוכנות ידועה באיכות השירות והפתרונות המיוחדים והרחבים שהיא מספקת ללקוחותיה. אורן כהן, מנכ"ל אורן מזרח, צבר בעשור האחרון מוניטין כדמות מובילה בענף הביטוח, בין היתר בביצוע רכישות ומיזוגים.

אורן כהן, מנכ"ל אורן מזרח | צילום: באדיבות סוכנות אורן מזרח

 

העסקה המשמעותית הראשונה שלו הייתה רכישת ומיזוג מזרח שירות לביטוח, סוכנות סוכנים הקיימת משנות ה־30 והקמת קבוצת אורן מזרח. מאז רכשה אורן מזרח מספר סוכנויות ביטוח בהן טיב קפיטל, מנדלוואי, אלמוגים, יהל ביטוח דרום וסוכנויות נוספות. אולם, נראה כי עסקת גמא־גולן קובעת רף חדש הן בשל היקף העסקה והן בזכות המוניטין הרב של הסוכנות.

עם השלמת העסקה, אורן מזרח הופכת להיות אחת הסוכנויות הגדולות בכל אחת מחברות הביטוח עם פרמיה שנתית כוללת בענפי הביטוח המוערכת בכ־1.3 מיליארד שקל (אורן מזרח סרבה להתייחס לנתון) ושיעורי צמיחה יוצאי דופן.

קבוצת אורן מזרח יוצגה בעסקה על ידי עו"ד ג'ון גבע, שלומי הדר וירון זמר ממשרד עורכי הדין ג'ון גבע הדר ושות' – שייצגו את קבוצת אורן מזרח גם ברכישות הקודמות שביצעה הקבוצה. גמא גולן יוצגה על ידי עו"ד רמי סופר ולימור אורון אברהם.

כהן מסר: "גמא גולן הינה סוכנות ביטוח איכותית ומובילה המנוהלת במקצועיות רבה על ידי עדי ודובי, אשר ימשיכו לנהל את החברה כסוכנות עצמאית וחזקה השמה את לקוחותיה במרכז. מצאנו ערכים משותפים שאפשרו את ביצוע העסקה וחשוב מכך, יהוו תשתית להמשך הפיתוח והצמיחה של גמא גולן בעידן החדש בתוספת המעטפת והכלים של קבוצת אורן מזרח. אורן מזרח ממשיכה לצמוח גם אורגנית וגם באמצעות מיזוגים ורכישות, תוך שאנו מקפידים מאוד על איכות השותפים העסקיים והסוכנים שאנו מצרפים אלינו".

עדי גולן מסר: "ביצענו את העסקה כי מצאנו באורן מזרח יכולות אחרות ביחס לקיים בשוק הביטוח. זה מתחיל בחזון וממשיך בהתפתחות הטכנולוגית, בעוצמה ובהון האנושי. דובי ואני מאמינים שהמהלך והרוח הגבית שקיבלנו יובילו לחיזוק נוסף ביכולות של גמא גולן לרווחת לקוחותיה ועובדיה ומודים לאורן ולקבוצת הפניקס על האמון".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email