מדוע ביטוח הבריאות אינו מכסה בעיית קשב וריכוז והשב“ן כן?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תשובה: פוליסת הבריאות במהותה מכסה ניתוחים בארץ ובחו“ל, טיפולים בחו“ל, השתלות ותרופות (קטסטרופות). לבעיית קשב וריכוז יש כיסוי בכמה נספחים: נספח התרופות שלא בסל – במידה שקיימת ההגדרה המתאימה, מכוסה התרופה בניכוי השתתפות עצמית; נספח אמבולטורי – מכסה ייעוצים לרופא מומחה, נוירולוג, עיניים, וטיפולי הידרותרפיה ופיזיותרפיה. שימו לב כי פסיכולוג, פסיכיאטר, רופא ילדים ומשפחה לא נמצאים בכיסוי. קיים חריג בפוליסה.

כמו כן, כתבי שירות על ידי ספקים חיצוניים שאתם נמצאת חברת הביטוח בהתקשרות באותה עת (רפואה מונעת, כתב שירות לילד, רפואה משלימה, ייעוץ פסיכולוגי). בשוק קיימים כמה ספקים (חברת הביטוח יכולה לשנותם במהלך ההתקשרות). יש לבדוק מה מציע כתב השירות ומה ניתן להוסיף לפוליסה הקיימת. בחלק מכתבי השירות לא נדרשת הצהרת בריאות, קיימת תקופת אכשרה שונה לכל כיסוי ו/או טיפול.

כתבי השירות מציעים ארבעה ייעוצים בשנת ביטוח, עד 80% ועד תקרה קבועה: פסיכולוגים, ריפוי בעיסוק, ייעוץ תזונאי, אבחון וייעוץ דידקטי, אבחון וייעוץ פסיכו- דידקטי, אבחון וייעוץ בהפרעות קשב וריכוז (TOVA), אבחון וייעוץ בהפרעות קשב וריכוז (BRC), אבחון וייעוץ בהפרעות קשב וריכוז (MOXO), פיתוח מיומנויות למידה, קלינאית תקשורת, פיתוח כישורים התפתחותיים רגשיים, רכיבה טיפולית, טיפול ביצירה.

ניתן לבחור במטפלים בהסכם, בניכוי השתתפות עצמית, למספר טיפולים המוגדר בתנאים, או לבחור מטפל פרטי ולקבל החזרים עד התקרה.

באם בחר המבוטח לטפל בכך מול השב“ן ויש לו את כתב השירות, ניתן לשפותו על ידי הצגת הפנייה, קבלת ריכוז כמות טיפולים או האבחון, עלות כל טיפול וקבלה. רוב הטיפולים והשירותים מופיעים באתר הספק. ניתן לבחור ספק על פי אזור גאוגרפי.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email