מדוע המבוטחים לא יודעים שאנחנו מוכרים ביטוח נסיעות לחו"ל?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

רבות דובר בשבוע האחרון על חשיבותו של ביטוח הנסיעות. האסון בגיאורגיה הדגיש כמה חשוב לעשות ביטוח נסיעות נכון, מקצועי ומתאים, שאותו יעשה רק סוכן ביטוח מורשה. אז מדוע כמות ביטוחי הנסיעות לחו"ל המבוצעים על ידי סוכני הביטוח היא בכל זאת כל כך נמוכה?

התשובה קלה ופשוטה – כי המבוטחים לא יודעים שאנחנו, סוכני הביטוח, מוכרים ביטוח נסיעות, משום שרבים מאתנו לא סיפרו מעולם למבוטחים שלהם שהם מומחים גם לתחום ביטוח זה.

קל לנו להאשים את "המתחרים" שלנו שמוכרים ביטוח, חברות האשראי, קופות החולים ואפילו את בית המשפט, שנתן אורכה למשרדי הנסיעות להמשיך ולמכור ביטוח נסיעות.

ואולם, חבריי הסוכנים, כל אלו תירוצים. וכל סוכן חייב לשאול את עצמו, מתי בפעם האחרונה דיווח למבוטחים שלו שהוא עוסק גם בביטוח נסיעות?

ליאור רוזנפלד
ליאור רוזנפלד

רק פתרון זול?

האם המבוטחים יודעים לפנות אלינו לפני נסיעה לחו"ל, או רק רואים אותנו כסוכני ביטוח הדירה שלהם? האם המבוטחים רואים בסוכנות שלנו כ"בית הביטוח" שלהם או רק כפתרון זול לביטוח צד ג' לרכב?

יתרה מזאת, קיימים סוכנים שבעצמם משגרים את המבוטחים לבצע ביטוח אצל כל הגורמים שציינתי קודם – אך אין טעות שיווקית חמורה מזאת.

ראשית, אנחנו מוותרים על עמלה. שנית, אין הזדמנות טובה מזאת למכור למבוטח לפני הנסיעה גם ביטוח תכולת דירה. והחשוב מכל – המבוטחים חייבים לדעת שלכל סוגי הביטוח קיימת עבורם כתובת אחת בלבד והיא סוכן הביטוח האישי. במקביל, אנחנו הסוכנים חייבים לזכור שאם "נפקיר" את המבוטחים לבצע ביטוח נסיעות אצל כל גורם אחר, ולא נחנך, נרגיל ונכניס לתודעתם כי בכל ביטוח הוא חייב להכיר כתובת אחת, זהו לא יהיה הביטוח האחרון שהמבוטח לא יבצע באמצעותנו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email