מדוע המבוטחים לא פונים לסוכן לביצוע ביטוח נסיעות לחו“ל?

לפני שאנחנו מאשימים את המתחרים, כדאי לבדוק אם אנחנו הסוכנים עושים הכל כדי למכור ביטוחי נסיעות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

רבות דובר בשבוע האחרון על חשיבותו של ביטוח הנסיעות. האסון בנפאל הדגיש כמה חשוב לעשות ביטוח נסיעות נכון, מקצועי ומתאים, שאותו יעשה רק סוכן ביטוח מורשה.

אז למה בכל זאת כמות ביטוחי הנסיעות לחו“ל המבוצעים על ידי סוכני הביטוח כל כך נמוכה? התשובה לכך פשוטה: כי הם לא יודעים שאנחנו מוכרים ביטוח נסיעות, כי רבים מסוכני הביטוח לא סיפרו מעולם למבוטחים שלהם שהם מומחים גם לתחום ביטוח זה.

קל לנו להאשים את ”המתחרים“ שלנו שמוכרים ביטוח – חברות האשראי, קופות החולים ואפילו את בית המשפט שנתן אורכה עד 31.12.15 למשרדי הנסיעות להמשיך ולמכור ביטוח נסיעות לחו“ל.

חבריי הסוכנים, כל אלו תירוצים. כל סוכן חייב לשאול את עצמו מתי בפעם האחרונה דיווח למבוטחים שלו שהוא עוסק גם בביטוח נסיעות לחו“ל? האם המבוטחים יודעים לפנות אלינו לפני נסיעה לחו“ל, או רק רואים אותנו כסוכני ביטוח הדירה שלהם? האם המבוטחים רואים בסוכנות שלנו כ“בית הביטוח“ שלהם או רק פתרון זול לביטוח צד ג‘ לרכב?

יתרה מזאת, קיימים סוכנים שבעצמם משגרים את המבוטחים לבצע ביטוח אצל כל הגורמים שציינתי כאן.

אין טעות שיווקית חמורה מזאת. ראשית, אנחנו מוותרים על עמלה. שנית, המבוטחים חייבים לדעת שלכל סוגי הביטוח קיימת עבורם כתובת אחת בלבד והיא סוכן הביטוח האישי.

מנגד, הסוכנים חייבים לדעת שבאם ”יפקירו“ את המבוטחים לבצע ביטוח נסיעות אצל גורם אחר, ולא ”יחנכו“ וירגילו את המבוטח לכתובת אחת, ביטוח הנסיעות לא יהיה הביטוח האחרון שהמבוטח לא יבצע באמצעותם.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email