"מדינת ישראל נמצאת במקום הראשון במערב בעודף רגולציה"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

נשיא הלשכה אריה אברמוביץ, פתח השבוע את כנס הפיננסים הראשון של הלשכה שנערך בתיאטרון הבימה בתל אביב, בהשתתפות 700 סוכני ביטוח, יו"ר התנועה ציפי לבני, יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, מנכ"לי חברות ביטוח ומנהלי בתי השקעות.

אברמוביץ התייחס בנאומו על הצורך בצמצום הרגולציה על המשק הישראלי. "מדינת ישראל נמצאת במקום הראשון במערב בעודף רגולציה, ואפילו ראש הממשלה והממונה על ההגבלים העסקיים התייחסו לנושא שוב ושוב".

בכך התייחס אברמוביץ לחוזר העמילות שיצא ממשרד המפקחת על הביטוח, דורית סלינגר. "אני מתנגד בכל תוקף להתערבות במערכת הסכמי העבודה בין סוכני הביטוח לחברות הביטוח, תקנות העמילות יפגעו בפרנסתם של סוכנים רבים, המהלך יגדיל את הריכוזיות, ויביא לפגיעה בלקוחות שימצאו את עצמם נידונים לעבודה מול גופים גדולים בלבד".

בתוך כך, הזכיר נשיא הלשכה את מערכת הבחירות הקרבה, שבה לדבריו צריך להיות סדר יום כלכלי-חברתי, "כלכלה חזקה בונה חברה, וחברה בריאה בונה כלכלה צומחת. תפקידנו בשבועות הקרובים הוא לוודא שהמציאות שבה משרד האוצר נטול שר, לא תאפשר לפקידי האוצר לנהל מדיניות ואג'נדה אישית כראות עיניהם ובמחשכים".

אברמוביץ הסביר את חשיבות תחום הפיננסים לעולם סוכנות הביטוח ואת יתרונותיו, "תחום הפיננסים הוא בעל פוטנציאל גבוה להוות מקור הכנסה נוסף עבורנו, וככזה שמהווה חיבור נוסף של הסוכן עם הלקוח. עם זאת, תחום הפיננסים לא זוכה לאהדה רבה בקרב הסוכנים, ואנחנו מקווים כי הדבר, בין היתר בזכות הכנס הזה, ישתנה".

כמו כן, אברמוביץ התייחס למאבק נגד הביטוח הישיר, "אני שמח לבשר כי פעילותנו בנושא הביטוח הישיר נושאת פרי: הרשות השנייה הסירה את תשדיר 'אפס אחוז מע"מ' לאור הצגת מצג שווא". הוא הזכיר את המשך מאבק הלשכה בהמשך הדיונים נגד הביטוח הישיר שמתקיימים בבית המשפט. "ב-25 בדצמבר צפוי להיות דיון בהמשך לתביעתנו את הביטוח הישיר. אני חדור אמונה שבסופו של דבר ננצח, ושהתשדיר הנלוז הזה יוסר אף הוא".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email