מדרג חברות הביטוח ל-2013: שומרה מובילה בטיפול בתלונות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר פירסם השבוע את דו"ח הממונה ל-2013, שמכיל גם את מדרג חברות הביטוח, המבוסס על תלונות ציבור שהוגשו נגד חברות ביטוח, והתבררו ביחידה לפניות הציבור באגף.

המדרג משקף את אופן טיפול חברות הביטוח במבוטחיהן במגוון נושאים ובכלל זה, מימוש זכויות לפי תנאי פוליסות ביטוח ושירות לקוחות. המדרג בדק שלושה ענפים מרכזיים – ביטוח חיים, ביטוח בריאות, ביטוח דירה ורכב רכוש. מהמדרג עולה כי שומרה, ביטוח חקלאי, הראל, מגדל והכשרה טיפלו טוב יותר בתלונות מבוטחים לעומת החברות שירביט, דקלה, הפניקס, הכשרה, כלל, ביטוח ישיר, איילון, מנורה, AIG, ושלמה.

שומרה נמצאת במקום הראשון במדרג, עם ציון של 0.06. שירביט קיבלה את הציון הנמוך ביותר גם ב-2012 (7.19), אך ב-2013 דרגה עם ציון גבוה יותר (4.38), אם כי עדיין בפער משמעותי משאר החברות, דיקלה נמצאת מעליה עם ציון 1.88.

בתחום ביטוח חיים זכו בציון גבוה יותר חברות הראל ומגדל, ואת תחתית הרשימה מאכלסות מנורה, הפניקס, הכשרה, כלל ואיילון. בתחום ביטוח דירה ורכב רכוש מדורגות בראש הרשימה שומרה, ביטוח חקלאי, מנורה, מגדל, הכשרה, שלמה ו-AIG, ובתחתית הרשימה נמצאות החברות שירביט, הפניקס, ביטוח ישיר, איילון, כלל והראל.

בתחום ביטוחי הבריאות ניצבות במקום הראשון חברות ביטוח ישיר, AIG, מגדל, מנורה, הראל ואיילון ואילו בסוף הרשימה נמצאות דקלה, כלל והפניקס. הדו"ח אף מגלה כי ב-2013 הטיל אגף שוק ההון על גופים מוסדיים עיצומים כספיים בסכום כולל של למעלה מ-5 מיליון שקל.

על חברת הביטוח שירביט הוטל עיצום כספי בסך כ-3 מיליון שקל בגין אי קיום הוראות הדין בנושא שמאי רכב, וכן עיצום בסך כ-500 אלף שקל שהוטל על סוכנות הביטוח נטו משווקים פיננסים (לשעבר מור קורן) ועל בעלי הסוכנות, בגין הפרת הוראות בנושא הליכי שיווק פנסיוני.

משירביט נמסר: "על פי נתוני הדו"ח חל שיפור משמעותי בביצועי החברה לעומת 2012, כשנרשמה ירידה של עשרות אחוזים בכמות התלונות נגד החברה. הסיבות לכך טמונות הן בשינויים פרסונליים שערכנו והן בהטמעת מערכות טכנולוגיה חדישות ומתקדמות, שהביאו לשדרוג הטיפול בפניות מבוטחי החברה. שיפור זה אף זיכה את שירביט בפרס המחשוב ל-2013 על הקמת מערכת ניהול תוכן והטמעתה במהירות שיא. שירביט משוכנעת כי כבר בדו"ח המפקחת לשנת 2014 יובאו יכולות אלה לכדי ביטוי".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email