מדריך: עיצוב משרד הסוכן

ביצירת חלל עבודה חשוב לתת את הדעת למרחב עצמו ולתחושה אותה הוא מייצר. כך תעשו את זה נכון
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מה בסך הכל ביקשנו? להגיע למשרד ולהרגיש שנעים לנו. לא רק מפני שהמזכירה קורנת אלינו בברכת בוקר טוב, אלא מפני שגם הקירות, בדרכם, מחייכים.

והאמת? למזכירה באמת טוב. ברור, היא נמצאת בסביבת עבודה נעימה, מוארת, ומרגישה תחושת שייכות. היא, וכל מי שנכנס לחלל העבודה הממותג ברוח הארגון. בין אם אלו העובדים או הלקוחות. הם מיד מרגישים עטופים בתשומת לב, בתחושה שמישהו חשב על כל החלטה עיצובית שהתקבלה, שסביבת העבודה מייצרת אצלם משהו משמח, נעים ומחובר אליהם ואל העסק.

חלי ברבר-אהרונוף. צילום: באדיבות המצולמת

נשמע פיוטי? דמיוני? זה בהחלט אפשרי ובעיקר תלוי בכמה אלמנטים מעולם עיצוב הפנים.

לכל עסק ולכל מותג שפה עיצובית משלו, שפה המבדלת אותו, מאפיינת אותו, מספרת את סיפור החברה. שפה המתחילה בכרטיס הביקור אבל צריכה להיכנס למשרד, להתכתב עם החלל עצמו. לבוא לידי ביטוי בצבעוניות, בבחירת הרהיטים, עד רמת העציץ.

צבעי הלוגו הם צהוב ותכלת? שטיח כניסה בצבעי המיתוג יעורר תחושה שמכאן ואילך הנך עומד לצעוד למקום בו הושקעה מחשבה, מישהו סופר אותך, ולא רק בגלל שזו סוכנות ביטוח.

במידה ולחברה יש אייקון הממתג אותה, איזו צורה גיאומטרית או אלמנט ויזואלי, ניתן לשלב אותו דרך עיצוב החלל ועד רמת הריהוט. גם אם לא במודע, נוצרת תחושת הרמוניה נעימה.

תחושת שייכות

אז נכנסנו, והתפעלנו וחשנו מגאווה ועד שייכות, אבל מה קורה בפועל אל תוך יום העבודה? מהרגע בו התיישבנו בכיסא או יצאנו להפסקת קפה? ביצירת חלל עבודה חשוב לתת את הדעת למרחב עצמו ולתחושה אותה הוא מייצר.

חווית העובד והעבודה, התרבות הארגונית, כל מה שהתפקיד מחייב, על כולם לבוא לידי ביטוי בעיצוב הפנים. חדר ישיבות במשרד באווירה רשמית ומעונבת לא יהיה דומה לחדר ישיבות במשרד ששם לעצמו כמטרה לשדר חדשנות.

במשרדי הייטק למשל, מקובל ונהוג לייצר סביבה יצירתית, המרחב משדר חשיבה מחוץ לקופסה וניתן למצוא אלמנטים מעולם המשחק וה-fun גם בחדרים עצמם ולא רק בפינות ייעודיות לכך, כגון פינות קפה.

כמה תשומת לב, חום ואכפתיות יכולה לשדר פינת קפה וכמה היא יכולה לשדר את ערכי המשרד. אותה פינה תהיה שונה במשרד עורכי דין, בהשוואה למשרד הייטק צעיר. וכמובן, חשוב שנקפיד על איכות הקפה.

עיצוב פנים, בדומה לעולם החישובים והמספרים, הוא אינסופי. בחירה בין חלל פתוח לדלת סגורה, בין צבעוניות כזו או אחרת, תכנון מעברים בין חדרים, ועד החלטות על תאורה נכונה ואקוסטיקה טובה – כולן צריכות להלקח בחשבון כחלק מיצירת סביבת עבודה אופטימלית עבור העובד והלקוחות.

אז מה בסך הכול ביקשנו? עיצוב פנים אישי, מותאם וחכם, שיהפוך יום עבודה לעוד יום נפלא.

הכותבת הינה מעצבת פנים המתמחה בתכנון משרדים וחללי עבודה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email