מהדורה חדשה ומעודכנת לספרו של יעקב קיהל "ביטוח חבויות בישראל"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תוכן שיווקי

הוצאה מחודשת ומעודכנת לספר ביטוח חבויות בישראל של יעקב קיהל יוצאת לאור בימים אלה. הספר, כדברי המחבר, נועד להעשיר את הציבור בתחום ביטוח החבויות, על בסיס הפסיקה המשפטית בעבר ובהווה.

הספר, בהוצאת פוליסה, כולל יותר מ-450 עמודים ובמסגרתו נספחים נרחבים, דברי חקיקה, נהלים ונתונים עדכניים להצגת נושאי הספר ולתועלת הקורא. הספר מיועד לחתמים, סוכני ביטוח, פרקליטים ומבוטחים.

קיהל הוא מומחה בעל מוניטין בביטוח אלמנטרי וניסיון של יותר מ-30 שנה בענף. בין היתר, כיהן כמנהל מחלקת הפוליסות ומנהל מחלקת הדרכה במגדל, כמשנה למנכ"ל ומנהל האגף לביטוח כללי בכלל ביטוח וכסמנכ"ל וחתם ראשי בהפניקס. הוא בעל עבר אקדמי והרצה במכללה של איגוד חברות הביטוח בתחום האלמנטרי. למעשה, שורשי הספר "ביטוח חבויות בישראל" נטועים בהרצאות אותן העביר באיגוד. במתכונתו החדשה כולל הספר נושאי חבות מודרניים כאיומי סייבר ותחבורה ירוקה.

הספר "ביטוח חבויות בישראל" של יעקב קיהל. צילום באדיבות המחבר

ביטוחי חבויות הם מן הסבוכים והמרתקים שבענפי הביטוח. בדומה לשאר הביטוחים, נועדו גם ביטוחי החבויות להסיר מהמבוטח – בעל רכוש, קבלן, איש מקצוע, יצרן ואחרים – את הנטל הכספי הרובץ עליו בעטיו של אירוע מבוטח. הספר דן בשיפוי חובה כספית המוטלת על המבוטח מכוח דין לפצות אדם או גוף אחר שניזוק באשמתו. הגדרה זאת ראוי לה שתובן מתוך ההקשר החברתי והתרבותי בו היא מצויה ובתוך גבולות הגזרה הללו נערך הספר.

בהקדמה של הספר הסביר קיהל את המניע ליצירת המהדורה החדשה: "שינויים שחלו במושגי היריבות הנזיקית, בגיבושן של עוולות 'מודרניות', בתחומי עיסוקם של חתמי ביטוחי החבויות ובמגוון מוצרי הביטוח". על פי קיהל, שינויים אלו "מחייבים בסיס ידע עדכני וכתוב לשירות הקוראים כולם. תקוותי היא שהספר יוסיף להיות לעזר לכל החוקר ברזיו וביסודותיו של ביטוח החבויות, גם להבא".

רבים מנושאי הספר הם מהאקטואליים והחדשים בענף הביטוח. מתוך כך, גם המערכת המשפטית נדרשת להם לא אחת בשנים האחרונות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email