מהי אחריותו של בעל משפחה ומהי אחריותו של סוכן הביטוח?

על בעלי משפחה מוטלת האחריות הכבדה לדאוג לבני משפחתו מכל פגע או צרה, אך אין תחליף לשירות האישי של סוכן ביטוח שיסייע בעניינים החשובים לכולם
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לא פעם אנו נתקלים בידיעה ל על מצוקה או בעיה קשה אליה נקלעה משפחה, לאחר שהתברר כי לאירוע אשר חוותה לא היה כיסוי ביטוחי. היא נשארת בחוסר כל ונדרשת לחסדי הציבור. זה קורה לא מעט במצבים של דירות שנשרפות, פגיעות בטיולים בחו“ל, מחלה קשה, צורך בהשתלה ומצבים קשים נוספים.

הקורא אשר רואה את כל הכתבות, משתומם לא אחת בחוכמה שלאחר מעשה: ”איך העז לנסוע לחו“ל לאזור קשה ללא ביטוח חילוץ והצלה?“, ”איך לא חשב לעשות ביטוח לדירה ועכשיו נשאר בחוסר כל?“, ”איך לא דאג לביטוח השתלות ועכשיו נתון לחסדי הציבור ומכירת כל רכושו?“ ועוד שאלות ותהיות.

כאן אנו מגיעים לנקודה אשר אמורה לבחון תחילה – מהי אחריותו של בעל משפחה. כמו בכל משפחה, מוטלת עליו האחריות לפרנס את אותה, לדאוג לרווחתה, לנסות תמיד לשפר את רמת החיים שלה ובסופו של דבר, לגדל את ילדיו וללוות אותם על ציר הזמן עד להגעתם לעצמאות כלכלית ואף מעבר לכך. במסגרת אחריות זו, חייבת להיות לאותו בעל משפחה גם אחריות לדאוג לכך שאם חס וחלילה יקרה לו משהו לא צפוי, תוכל המשפחה להמשיך ולתפקד כראוי ולהעמיד לרשות יקיריו מצד אחד רשת ביטחון למקרים קשים. מצד שני, גם לבנות עבורם רשת כלכלית ללימודים גבוהים, רכישת דירה ועוד. מדובר באחריות גדולה וקשה שלא תמיד נמצאת בסדר העדיפות מול שאר התחומים. לכן, לא פעם אנו קוראים על מר גורלן של משפחות, אשר חוסר אחריות גרם למחסור ברשת הביטחון או לרשת עם חורים גדולים מדי – על כל התוצאות המרות שמגיעות בעקבותיהם.

%d7%90%d7%a8%d7%a0%d7%95%d7%9f
סוכן הביטוח אחראי על שלום לקוחותיו

יתרון מוחלט

אומרים שאיש לא נולד עם ידע כיצד להיות הורה טוב, זו תכונה הנרכשת עם הזמן ומושפעת לא אחת מהסביבה התומכת והמלווה את ההורה הצעיר. אותו תהליך בדיוק מתרחש גם בקבלת אחריות על שלום המשפחה, וגם תכונה זו מושפעת מהליווי שמקבל בעל המשפחה מצעירותו ועד זקנתו. פה נכנסת האחריות של סוכן הביטוח לתמונה, וזו אחריות קשה מנשוא הכרוכה בעבודה סיזיפית, לאורך כל ימות השנה ולאורך השנים: כיצד להמחיש לבעל המשפחה את האחריות המוטלת עליו, וכיצד לשזור את רשת הביטחון גם למקרים הקשים וגם לאותם מקרים אשר יעזרו לקדם את ילדיו בחיים (כגון לימודים)?

אחריות זו הרובצת על כתפו של סוכן הביטוח, היא גם זו שמייצרת את היתרון המוחלט מול אפיקי מכירה אחרים, מהפקיד במשרד הנסיעות שמציע ביטוח נסיעות ועד למוקדנית אשר מנסה לדחוף מוצר ללא כל היכרות עם צרכיו של הלקוח, רק למטרת עמידה ביעדים שנקבעו לה על ידי מנהלת המשמרת. סוכן הביטוח לוקח על עצמו את האחריות לשלום לקוחותיו ולביטחונם הכלכלי בהווה ובעתיד, ויש לו גם היכרות אישית עם כל בני המשפחה. לכן, אין לו אף מתחרים. מצד שני, כל קיצור או התעלמות מלקוח לאורך זמן, יכולה להביא לתוצאות מרות הגובלות בחוסר אחריות.

אחריות בעל המשפחה היא הראשונה, ואילו אחריות הסוכן היא זו המשלימה אותה. לכן, אין להקל בה ראש ויש להיפגש פרונטאלית עם לקוחות בכל תקופה, להיות מקצועיים וערניים. מעל לכל, יש להבין את משמעות המקצוע המכובד של סוכן הביטוח.

יובל ארנון הוא יו“ר הוועדה לביטוח פנסיוני בלשכת סוכני ביטוח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email