מהי בדיקה אונקוטייפ?

באילו תנאים משולמת תביעה, מה תקרת הכיסוי, ומתי קופת החולים משתתפת בהוצאה?
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תשובה: אונקוטייפ היא בדיקה לעריכת אפיון גנטי של גידולי שד (רקמת הגידול נשלחת למכון הפתולוגי לאחר הוצאתה מהגוף). בבדיקה זו נבדקת פעילותם של כמה גנים בתאי הגידול, וכך נקבע הפרופיל של הגידול.

הבדיקה מסייעת בניבויי הסיכוי להישנות המחלה, והיא מומלצת לנשים עם גידולי שד שאובחנו בשלב מוקדם של המחלה, כאשר הגידול לא התפשט לקשרי הלימפה, כלומר ללא פיזור גרורתי.

מתוצאת הבדיקה אפשר לקבל סיוע לגילוי התאמת הטיפול למחלת הסרטן באופן אינדיווידואלי לאדם ולמחלה שבה לקה. כמו כן, תוצאות הבדיקה יכולות לנבא אם החולה זקוקה לטיפול כימותרפי, או לטיפול הורמונלי בלבד.

יודגש כי הבדיקה לא נועדה למחלה גרורתית – אפשר לבצע בדיקה זו עבור עד שלוש בלוטות נגועות בלבד.

במידה והמבוטחת אובחנה כחולה בסרטן השד ונמצאת בשלב קבלת החלטות אודות הטיפול; היא אובחנה כחולה בסרטן שד פולשני, ללא פיזור גרורתי; והגידול אובחן כחיובי לקולטני אסטרוגן – תמומן בדיקת ONCOTYPE DX BREAST CANCER ASSAY באופן מלא על ידי קופות החולים, למעט מקרים נדירים בהם העלות היא על המטופל, ועלותה כ-4,900 דולר.

בביטוח הפרטי אין תנאים לקבלת הכיסוי ומימונו. הכיסוי ניתן עד התקרה שמופיעה בתנאי הפוליסה.

היכן מופיע הכיסוי בפוליסה?

בכל חברה מופיע הכיסוי תחת כיסוי אחר, ולעתים מהווה בעיה לשדרוג.

מגדל

הכיסוי במגדל הינו לאפיון ולהתאמת הטיפול במחלה קיימת, לא רק סרטן, עד לסך של 50 אלף שקל, בניכוי השתתפות עצמית של 20%. הכיסוי כלול בפוליסות ניתוחים מורחב וניתוחים משלים שב“ן, שנמכר מינואר 2014. ואולם מגדל שידרגה באופן אוטומטי את הכיסוי ללא עלות נוספת, לחלק ניכר מהמבוטחים הקיימים בפוליסות הניתוחים מורחב ומשלים שב“ן שנמכרו בעבר כולל, בהם מבוטחים שרכשו את הכיסויים לניתוחים כאמור לאחר מאי 2011; ומבוטחים שפוליסת ניתוחים שלהם בישראל שודרגה גם זכאים לכיסוי

מנורה

הכיסוי מופיע תחת הכיסוי בריאות אקסטרה. בדיקות האונקוטייפ ניתנות עד תקרה של 4,500 שקל. ניתן להוסיף את הכיסוי גם לפוליסות הישנות, עם מילוי הצהרת בריאות.

הראל

הכיסוי מופיע בשני כיסויים בתקרות שונות: כיסוי אמבולטורי עד תקרה של 4,000 שקל בנספח רפואה מתקדמת עד תקרה של 5,000 שקל ניתן לשדרוג עם מילוי הצהרת בריאות ולצרף לכל פוליסה. כלל הכיסוי מופיע תחת כיסוי ניתוחים בארץ מינואר 2014, תחת כיסוי ניתוחים עד תקרה של 12 אלף שקל. לא ניתן לשדרג פוליסות ישנות.

הפניקס

תחת כיסוי אמבולטורי סכום ביטוח 80% עד 10,000 שקל לשנת ביטוח. בעלי נספח 1682 לאחר 4,500 – 2010 שקל בניכוי %20 השתתפות עצמית. ניתן להוסיף לפוליסות ישנות, בכפוף להצהרת בריאות. ניתן להוסיף לכל פוליסה נספח אמבולטורי בכפוף להצהרת בריאות.

בחברת איילון אין כיסוי בפוליסת פרט.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email