מהי הקרן האמריקאית המתעניינת בהפניקס

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

קרן ההשקעות הפרטית האמריקאית סנטרברידג’ מתעניינת ברכישת מניות קבוצת דלק מחברת הביטוח הפניקס. במקביל, הקרן מנהלת משא ומתן לרכישת בית ההשקעות פסגות, זאת לאחר שנכשלה בהתמודדות על רכישת חברת כרטיסי האשראי לאומי קארד.

מהי קרן ההשקעות האמריקאית? הקרן CENTERBRIDGE הוקמה בשנת 2005 על ידי JEFFREY ARONSON ו־MARK GALLOGLY. הקרן מבוססת על גיוס הון מחברות ואנשי עסקים במטרה להשיג תשואה נאותה על השקעותיה ואינה נסחרת בבורסת ניו-יורק. הקרן מתמחה בהשקעות בשירותים פיננסיים, במערכת הבריאות, בתקשורת, בנדל”ן ובטכנולוגיות חדישות. הפעילות מתמקדת בארה”ב, בכמה ממדינות אירופה, בסין וביפן.

בין ההשקעות הבולטות של סנטברידג’ נמצאות BANKUNITED CAREFREE SANTANDAR, GSI IPC, AMERICANRENAL HYDROCHEM, ההשקעות מתבצעות באמצעות קרנות פרטיות של הקרן, כאשר הקו המנחה הוא להחזיק במניות השליטה של החברות. לפי אתר הקרן האמריקאית, עד עתה השקיעה סכום של 8 מיליארד דולר באמצעות הקרנות שלה, שמימנו רכישת מניות ומתן הלוואות ורכישה ישירה של נכסים.

חברת הביטוח של קים קרדשיאן

תובעת פיצויים מהמאבטח “שוד המיליונים” של השחקנית והדוגמנית קים קרדשיאן ווסט בפריז לפני שנתיים עורר סערה שטרם דעכה. עתה, המבטחת של התכשיטים שענדה ונגנבו במהלך השוד, תובעת לדין את המאבטח שלה על פיצוי של מיליוני דולרים. השוד האלים בוצע על ידי חמישה פושעים שהתחזו לשוטרים, קשרו את השחקנית ושדדו תכשיטים וכסף בסכום של כעשרה מיליון דולר.

קרדשיאן. תובעת פיצוי על סך מיליוני דולרים | צילום: Shutterstock

בתביעה שהגישה AIG בבית המשפט בדלוואר היא תובעת סכום של 6.1 מיליון דולר מהמאבטח PASCAL DUVIER וחברת האבטחה PROTECT SECURITY. המבטחת מאשימה אותם בהתנהלות רשלנית באבטחה של הכוכבת הידועה ותכשיטיה.

התביעה מאשימה את המאבטח שהשאיר את קים קרדשיאן לבדה בדירה במלון. הוא גם לא טיפל בכשלים שנתגלו, כמנעול שבור, אינטרקום שאינו עובד ושאין מערכת מצלמות CCTV בבניין.

כמה חודשים לאחר השוד האלים, עצרה משטרת פריז 16 חשודים. שבוע לפני יום השנה הראשון לשוד, צוות עורכי הדין שייצג את קרדשיאן במשפט שנערך בצרפת קיבל מכתב התנצלות מעומאר אייט חדאש, האיש שתכנן את השוד.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email