מהי חירות? חברי הלשכה עונים

בפרויקט מיוחד לפסח מספרים חברי הלשכה מהי חירות עבורם
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חג הפסח נקרא גם חג החירות לזכר היציאה של עם ישראל מעבדות במצריים לחירות. המילה חירות מקבילה ברוב המקרים לחופש, אבל יש לה משקל סגולי שונה במקצת, כזה שהפך אותה למושג נעלה יותר ומורכב יותר. שאלנו כמה מחבריה הפעילים של הלשכה מהי לדעתם "חירות" בכלל ובעולם הביטוח בפרט, ואלו התשובות שקיבלנו.

סו"ב יוסי אנגלמן, סגן נשיא הלשכה – "יוזמה והסתגלות מהירה לשינויים"
"חירות בעיני היא החופש לאדם לחיות חיים נוחים, לקבוע לעצמו את יעדיו בחיים, לא להיות משועבד להתחייבויות (ככל האפשר) ולהגשים, או לשאוף להגשים את מטרותיו בחיים. חירות בביטוח בעיני היא יכולת מהירה של סוכן הביטוח להתאים את עצמו למציאות משתנה וליזום מהלכים על מנת להמשיך ולהרחיב ולהגדיל את תיק לקוחותיך וכמובן את הכנסותי למרות הקשיים הרגולטורים והקשיים שמציבות חברות הביטוח בפני".

סו”ב צביקה ויינשטיין, יו”ר ליסוב – “אדם שרוכש הגנות קונה את חירותו”
"חירות היא היכולת להחליט החלטות ולהוציאן לפועל; חופש הביטוי, חופש העיסוק, חופש האמונה, וקבלת האחר והשונה על כל אמונותיו בחירותיו וחירותו. חירות עבורי היא גם בטחון כלכלי והבטחת העתיד ולכן גם ביטוח הוא סוג של חירות – אדם אשר דואג ורוכש הגנות לו ולבני ביתו קונה את חירותו פשוטו כמשמעו”.

סו”ב טליה נוימן, יו”ר סניף ירושלים – “לצאת מהכבלים של העולם המוכר”
"חירות היא מילה המתקשרת עם חופש: חופש פעולה תוך כבוד הדדי. אוסיף ואומר כי עבורי חירות היא גם יציאה מהכבלים של העולם המוכר ושבירת תקרת הזכוכית שמעליי. לדעתי, הכלים ההכרחיים לסוכני הביטוח בפרט, ולכל אדם בכלל, כדי לצאת לחירו״ת פנימית ועסקית הם:
חשיבה מחוץ לקופסה.
יצירתיות וחדשנות.
ראיה רחבה ומעמיקה.
ודאות ומודעות.
תנועתיות – ורק קדימה!”

סו"ב אודי אביטל, יו"ר הוועדה לפיננסים – "לא לפחד משינויים"
"חג החירות הוא זכר ליציאת מצרים, וזאת מעבירים מאב לבן סיפור הגדה לדור הבא. חג זה נוגע בנו הסוכנים במיוחד. בתקופה שבה כולם רוצים לכלותינו בעודף רגולציה ועוד. אבל חג החירות מסמל את בוא האביב, פריחה, לבלוב, שגשוג והצלחה. כל סוכן צריך לקחת החלטה על גורלו, להחליט – אני צועד לעולם החדש. אסור לפחד – עושים שינוי גם בסדרי עבודה ומחפשים יחד אפיקי הכנסה חדשים".

סו"ב יפת בקשי, יו"ר מחוז באר שבע והדרום – “בלי תכתיבים”
"חירות האדם היא הזכות לכל אדם לנהל את חייו ובחירותיו מכל ההיבטים כולל העסקיים ללא התערבות או הכתבה של גורם מבחוץ. היא בראש ובראשונה היכולת לבחור, וגם בעולם העסקי, ולי נראה שחירות זו נפגעה מהחלטות הרגולטור בעולם הביטוח. היום קיימות מגבלות בבחירת מוצרי ביטוח וזה כמובן בגלל שמישהו חשב מה טוב עבור הציבור תוך התעלמות מהאינטרס הציבור לבחור ולהחליט בין מוצרים שונים. על מנת לשמור על חירות בעולם העסקי יש לאפשר לכל אדם לקבל החלטה ללא הפרעה או הכתבה כלשהי. חירות הינה טעם החיים וחשוב לשמור עליה בכל ההיבטים. חירות עבור סוכני הביטוח זה לא לפחד להשתנות ולהמשיך להיות אמיתיים עם עצמנו ועם הסובבים אותנו".

סו"ב ליאור הורנצ'יק, מ"מ נשיא הלשכה – "חירות זה משפחה ועשיה"
"חירות מבחינתי זה משפחה, חירות זו עשיה. גדלתי בבית שחינך לערכים, לציונות ולחירות הנפש והמחשבה ותודתי הגדולה לאמי היקרה וכמובן לאבי ז״ל על כך. אעביר זאת מדור לדור. השנה זכיתי לעליית מדרגה בעשיה למען הכלל כמשנה לנשיא לשכת סוכני ביטוח בישראל, עשיה שכולה למען הכלל מתוך אהבה, חדווה וגאווה. אאחל לכולנו שנדע לראות ולדעת את דרך הטוב והישר מתוך חירות וגאולה קרובה במהרה בימינו!"

סו"ב רבקה גרבר, חברת מועצה וסגנית יו"ר ועדת בריאות – "אין חירות בענף הביטוח"
"חירות בתחום האישי מאפשרת לי לפעול ככל העולה בליבי תוך שמירה על מסגרת נורמטיבית של החברה. הזמן שלי נתון לבחירתי: מה אעשה בזמני הפנוי, לאן אסע, כיצד אחלק את כספי, כלומר חירות לעשות ככל העולה בראשי תוך הקפדה על ערכי החברה בה אני חיה. בתחום הביטוח – המילה חירות כמעט ולא קיימת. אני נתונה לתכתיבים של חברת הביטוח, לתכתיבים של המפקחת על הביטוח, כלומר לרגולטור, ואין באפשרותי לבחור את מה שמתאים ללקוח. גם ללקוח יש מגבלות משלו, אם זה גיל או בריאות, מקצועו, ומגבלות אלו סוגרות את חירותי כסוכנת ביטוח. מחירות כמעט בלתי מוגבלת חברתית בתחום האישי־פרטי, לחירות מוגבלת ביותר בתחום הביטוח".

סו”ב מירה פרחי, חברת מועצה – “איכות חיים מקנה חירות”
"חירות היא הבחירה לעשות, לחיות, ליצור, לתרום ולהעניק בדרך שלי בקצב שלי בחיוך ענק לסובבים אותי. חירות בעיני כאישה החיה את 60 שנותיי כאישה עצמאית, אם גאה המגדלת את שלושת ילדי מזה 26 שנה בגאווה להישגים בעלי משמעות לבד, זו חירות – אני המחליטה, הבוחרת, המבשלת, מגננת ומכבסת הכל לבד. בענף הביטוח, מימוש החירות בעיני היא הדרך שאני מנגישה ללקוחות, בדרך שאני בונה את הפגישה עם הלקוח עם המשפחה. אני הכרטיס לאיכות החיים שלהם, לחירות העתידית. חירות היא החופש להיות בטוח בחייך מבחינת כיסוי ביטוחי ולהבטיח את הווה לעתיד היקרים לך. זה 'כרטיס אשראי' לא מוטען, ואני זו המבטיחה את הטענת 'הכרטיס' הדמיוני בעת קרות מקרה הביטוח.

סו”ב יפית תמיר, חברת מועצה – “החופש לבחור את המוצר הנכון למבוטחיי”
"חירות עבורי היא היכולת לבחור באופן בהיר, להקשיב לאני הפרטי שלי ולהיות נאמנה לערכיי. חירות מאפשרת לי לממש את עצמי ולהוציא מהכוח אל הפועל את תוכניותיי. חירות בביטוח היא הזכות והחופש לבחור את המוצרים המתאימים והנכונים ביותר כמו גם את היצרן שלהם ולהיות נאמנה לצורך האמיתי של מבוטחיי".

סו"ב אבי שבי, יו"ר סניף אשדוד- אשקלון – "הלשכה זקוקה לחירות"
"מבחינתי החירות האמתית היא הסתכלות על פני העתיד ברמה המקצועית, האנושית והמשפחתית. יתרה מזאת, השנה זכיתי שזה יהיה גם ברמת עשייה למען הזולת. שנים רבות אני מקדיש זמן רב לצורכי ציבור והשנה אני מרגיש שעליתי מדרגה בעשייה הציבורית בהיותי יו"ר סניף אשדוד־אשקלון של לשכת סוכני ביטוח בישראל, שזקוקה בימים אלו לחירות ושמירה על האינטרס של המבוטחים בישראל".

סו"ב שמואל אשורי, יו"ר מחוז ירושלים – "חיוביות היא חירות"
"באפשרותו של האדם לחוות חופש אמיתי, על ידי זה שהוא מתרגל למצוא את הטוב שיש בכל דבר. כאשר האדם מתרגל לראות את הדברים בצורה חיובית וטובה, הדבר הזה משחרר אותו ממאבקים מיותרים עם המציאות, ועל ידי זה האדם לא מרגיש שהמציאות נכפית עליו, אלא מרגיש חופש אמיתי. חופש בתחום הביטוח קורה כאשר הלקוח חופשי מלדאוג לביטוח שלו, כי כשיש סוכן ביטוח אתה בטוח. סוכן הביטוח שלך דואג לך למטריית ביטוח שמגנה עליך, לא רק מהגשם אלא מכל צרה שלא תבוא".

סו"ב מעיין משיח – "חירות היא עצמאות"
"חירות בעיניי זה זכותו של אדם להיות עצמאי לקבל החלטות ולבצע פעולות על פי רצונו. בענף הביטוח עצמאות מבחינתי היא החופש לבחור את האנשים איתם אני אעבוד".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email