מהפיקוח לחברת ביטוח: אסף מיכאלי מונה לתפקיד בכיר ב־AIG

מיכאלי, שכיהן כסגן בכיר לממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, מונה לסמנכ"ל ביטוחי תאונות אישיות, חיים ובריאות בחברה; הוא צפוי להתחיל בעבודתו עם תום תקופת צינון
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אסף מיכאלי, לשעבר סגן בכיר לממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, מצטרף להנהלת AIG ויכהן כסמנכ"ל ביטוחי תאונות אישיות, חיים ובריאות.

מיכאלי החל את דרכו במשרד האוצר בשנת 2007 ככלכלן במחלקת הפנסיה ברשות שוק ההון. במהלך השנים כיהן בתפקידי ניהול רבים ועסק בתחומי הליבה של רשות שוק ההון, כאשר בשנים האחרונות מילא תפקידי מפתח בכירים. בתפקידו האחרון כיהן כאחראי על חטיבת הביטוח ברשות שוק ההון שמרכזת את הטיפול בביטוחי הרכוש, החבויות, הבריאות והסיעוד.

אסף מיכאלי. צילום: שלומי דעי
אסף מיכאלי. צפוי להתחיל בתפקידו בתום תקופת הצינון. צילום: שלומי דעי

נמסר כי הוא צפוי להתחיל בעבודתו בחברת AIG עם תום תקופת הצינון, בהתאם למועד שתקבע הוועדה למתן היתרים. יש לציין, כי מיכאלי פרש מתפקידו ברשות שוק ההון לפני קצת יותר מחצי שנה. עובדי המדינה מחויבים בשנת צינון בטרם הם מצטרפים לגוף הפועל בתחום בו פעלו בתפקידם הממשלתי. עם זאת, יכולים עובדי המדינה לפנות לוועדה מיוחדת כדי לקצר את תקופת הצינון.

"שיטת השקשוקה"

בלשכת סוכני הביטוח הביעו תמיהה על הסמיכות בין פרישתו מתפקידו כרגולטור על שוק הביטוח לבין מינויו לתפקיד בכיר בחברת הביטוח AIG: "האם זאת שיטת השקשוקה?", אמרו בכירים בלשכה.

נשיא הלשכה, סו"ב ליאור רוזנפלד, הנחה לבחון אם המינוי עומד בתנאי הצינון הנדרשים במעבר מן הממשלה לסקטור הפרטי באותו תחום פעילות, בדגש למול נציבות שירות המדינה בעניין קיצור תקופת הצינון.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email