מהפך בצמרת: הפניקס היא החברה עם שווי השוק הגבוה ביותר בענף הביטוח

חברת הביטוח נסחרת בשווי שוק של 5.54 מיליארד שקל ועקפה את הראל ששווי השוק שלה הוא 5.15 מיליארד שקל
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חברת הפניקס מקבוצת דלק של יצחק תשובה עקפה בשווי השוק שלה את הראל והפכה, לראשונה, לחברת הביטוח עם השווי הבורסאי הגבוה בישראל – 5.54 מיליארד שקל. הראל נמצאת במקום השני עם שווי שוק בסך 5.15 מיליארד שקל.

בסוף 2018 עמד שווי השוק של הפניקס על 4.868 מיליארד שקל ובעקבות עליית מניית הפניקס בשיעור של קרוב ל־14% מתחילת השנה, גדל שווי השוק שלה בכ־676 מיליון שקל. המניה של הראל עלתה מתחילת השנה בכמעט 7% והוסיפה לשווי השוק שלה 242 מיליון שקל, לאחר שבסיומה של 2018 עמד שווי השוק שלה על 5.272 מיליארד שקל. במקום השלישי, בפער משמעותי, נמצאת מגדל עם שווי של 3.77 מיליארד שקל, כלל במקום הרביעי עם שווי שוק בסך 2.93 מיליארד שקל ומנורה מבטחים במקום החמישי עם שווי שוק בסך 2.87 מיליארד שקל.

אייל לפידות | צילום: הפניקס

בסוף פברואר דיווחה קבוצת דלק כי חתמה על מזכר הבנות בלתי מחייב עם קרנות ההשקעה הבינלאומיות LLC Capital Point Gallatin ו־LP Partners Centerbridge, למכירת אחזקותיה בהפניקס (30%), בתמורה לכ־1.6 מיליארד שקל, המשקפים שווי שוק של כ־5.33 מיליארד שקל, עם אפשרות לתשלום של כ־800 מיליון שקל על פי מדדי תשואה ב־5 שנים הקרובות. בנוסף, דלק התחיבה להסדיר אפשרות רכישה לקרנות לרוכשות לרכוש 2.5% נוספים עד סוף השנה תמורת 132 מיליון שקל.

בחברת הפניקס מייחסים את ההישג לתהליכים ארוכי טווח תחת הנהגתו של אייל לפידות שמונה לתפקיד מנכ"ל החברה ב־2009. אז קיבל לידיו לפידות שהגיע מחברת דלק, חברה בשווי שוק של כ־600 מיליון שקל בלבד. בחברה מציינים כי הפניקס הגדילה בתקופה זו את רווחיה בצורה משמעותית בזכות תהליכים ארוכי טווח שהביאו למובילות בתשואות ובמדד השירות שתרם אף הוא להכנסות ורווחיות החברה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email