מה הקשר בין אינסטנט פודינג להצלחה בעסק?

דינה לביא קורן, מאמנת אישית ועסקית, עם טיפים ומילות עידוד שיעלו לכם את המוטיבציה ויעזרו לכם לשמור על עסק מצליח מול כל האתגרים והקשיים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כמאמנת אישית ועסקית ליוויתי מאות בעלי עסקים וישנה תופעה שחוזרת על עצמה – אנשים פתחו את העסק עם הרבה מוטיבציה ומהר מאוד איבדו אותה והתייאשו. בשנים הראשונות של העסק, יש הרבה מאוד קשיים ואתגרים – לבנות תיק לקוחות מאפס, ללא ותק, המלצות ומוניטין. בנוסף, צריך גם לדעת איך לנהל עסק רווחי ואיך לשלב בין העסק לחיי המשפחה. עם כל אלו, מה הפלא שבעלי עסקים רבים מתייאשים מהר ומאבדים את כל המוטיבציה שהייתה להם בתחילת הדרך?

אבל מה הסיבה המרכזית לירידה הדרסטית במוטיבציה? הסיבה היא שאנשים רוצים להשיג תוצאות מהר, כאן ועכשיו. אנשים רוצים הכל אינסטנט. הם מצפים ל"הצלחה בין לילה" וכשזה לא קורה הם מתייאשים ומוותרים. בעולם העסקים זה יכול לבוא לידי ביטוי בהתמקדות בהבאת כמות גדולה של לקוחות במטרה להעלות הכנסות וכתוצאה מכך התפשרות על איכות העבודה, דבר שעלול להוביל לסגירת העסק.

לפעול מתוך מנוע פנימי | צילום: shutterstock

 

בסרט "המייסד" מסופר על סוכן מכירות כושל, שהפך רעיון מהפכני לרשת הגדולה ביותר בעולם וייסד את רשת מקדונלד'ס. בסרט יש סצנה שבה האחים מקדונלד'ס מספרים לקרוק על כל התלאות שעברו עד שהקימו את המסעדה המצליחה שלהם. רק אחרי 30 שנה של עבודה מאומצת, כישלונות, אתגרים, העסק שלהם הפך "להצלחה בין לילה".

וזהו משפט המפתח: "הצלחה בין לילה לוקחת 30 שנה" – שום דבר בחיים לא מגיע באופן מידי וללא מאמץ. לקוחותיי, שעברו את תהליך האימון, קיבלו כלים והם יודעים מהם חוקי המשחק בעסקים, והיום הם משחקים את המשחק כך שהוא יפעל לטובתם וישיג את התוצאות הרצויות להם.

אז הנה כמה רעיונות שיסייעו גם לכם לשחק את המשחק נכון:

1. לדעת מה החזון של העסק – לאן רוצים לקחת את העסקים בשנים הקרובות? החזון הוא מטרת העל שלנו והוא מהווה תזכורת מרגשת יומיומית לתוצאות שאנחנו מעוניינים להשיג. הוא עוזר לנו להישאר ממוקדים וחדורי מוטיבציה ודוחף
אותנו קדימה גם כשקשה.

2. לדעת מה ה"למה" שלכם – ויקטור פרנקל אמר "מי שיש לו למה מספיק חזק, יוכל לשאת כל איך". כשתבינו מה הסיבה שאתם בעסק שלכם, מה ייעוד והשליחות שלכם, תוכלו לפעול מתוך מנוע פנימי מאוד חזק.

3. תוכנית פעולה – חשוב לעבוד עם תכנית פעולה מסודרת הכוללת יעדים, מטרות ואבני דרך שיובילו אתכם עקב בצד אגודל להגשמת החזון שלכם.

4. לטפח חוסן מנטלי – נחישות, התמדה, עקביות והמון המון סבלנות ואורך רוח.

כמאמנת אישית ועסקית, אוכל לקצר לכם את הדרך. תוך מספר מפגשים תוכלו לקחת את העסק שלכם ואת חייכם האישיים לרמה הבאה.

הכותבת הינה יועצת בלשכת סוכני ביטוח, מלווה אנשים לצמיחה בחיים. יועצת קריירה, מאמנת אישית ועסקית, מרצה ומנחת סדנאות, בעלת תואר שני במנהל עסקים ומעל 15 שנות ניסיון במשאבי אנוש

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email