מה זו העצמה נשית?

סו"ב מירה פרחי: "אל תמתיני שיתנו לך את הבמה, תדאגי לקבל אותה"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

במהלך שנותיי עברתי מסלול מרוצי משוכות לא פשוט, היו מספר מעברים קשים מנשוא לעיתים משוכות שגרמו לי להזיל דמעות, לא של ניצחון ולא של העצמה, גם לא של כשלון. לא נולדים מועצמים ביום בהיר אחד!

הדמעות היו כואבות לא פעם ולא פעמיים, בשעה שאתם קוראים שורות אלו ובטח תמהים מהיכן הכוחות ומהיכן החיוך הנצחי?

אז כן שמתי בפני מטרה אחת, להיות לוחמת, להיות חומה ובראש ובראשונה למען שלושת ילדיי. היום ממרוצת השנים אני יודעת לומר בביטחון שהחומה הוכיחה עצמה, הפכתי לאימא, כאשר בגיל 34 ייצבתי לראשונה את דמותי כאם חד הורית לשלושה ילדים.

פרחי

החומה ששמרה עלי הפכה אותי לאישה בעלת יוזמות, פעילה בקהילה, לוחמת למען שוויון נשים וגברים שלא יישארו מאחור, שתוכח דרכם והצדק ייצא.

להיות אני והאני עצמי בעוצמות שלי זה להתעורר בכל בוקר ביכולות שלי ולא לצפות שיהיה אחרת, לדעת שאני עומדת בזכות עצמי גם אם יש מהמורות בדרך ומערבולות, ולא נלחמים איתן אלא עוברים יחד. היה קול שליווה אותי בדרך, שהאמין בי, כיום הקול נחלש אמנם אבל עדיין מלווה בעוצמה שלו.

נכון, עדיין יש תהליכים, אך אני יודעת להגיד בפה מלא שיש את האני המוביל לעצמאות וגם אם הדרך לא תמיד זרועה רק בבושם הוורדים אלא גם בקוצים, צריך לדעת להתמודד ולא לפחד מהפחד. היום כאישה עצמאית בעלת חברה דור שני בענף עם בן הדור השלישי, אני מלאת גאווה, מובילת דרך, שותפה בהרבה מאוד תהליכים בכול מיני מסגרות: קהילתיות, לשכת סוכני ביטוח, ועוד.

אני חוזרת ואומרת: די להשתמש בצמד המילים "תקרת הזכוכית" – התקרה נופצה והיא מזמן כבר לא קיימת. בואו יחד נחשוב על מונח או מושג חדש שייתן דרור וחופש למעמדן של הנשים, לשוויון הזכויות והכוחות, כולנו במעמד השווה עושות למען כולנו במיוחד בתחום שאנו עוסקות. עונבי העניבות והחליפות, אנחנו שוות ערך ובעלות השכלה. בנוסף, לנשים יש את הרגש הנוסף והאמפטיה החסרה.

לכן אנחנו חייבות למתג עצמנו נכון, להציף את האג'נדה שלנו נכון, כל אחת לביתה בדרכה שלה, עם המסר המאפיין שלה, נשים בענף ובתעשייה בכלל, ביטוח, כלכלה, בנקים.

לנו מסר אחד והוא שאנחנו בקדמת הבמה, יש לנו כיסא מכובד ועליו יושבות בעלות דעה ולכל אחת יש מה לומר.

לי תמיד יש את הדרך להציג את האג'נדה שלי מעל כל פודיום אפשרי ומול כל פורום, בין אם זה במקום מגוריי, מודיעין־מכבים־רעות, מסגרות רשמיות, במסעותיי בעולם, אני דואגת תמיד לפתוח את חלון ההזדמנויות.

המסר שלי: אל תמתיני לזה שיתנו לך את הבמה, תדאגי לקבל אותה. העצמה זו את, תדאגי לקבל אותה.

הכותבת הינה חברת הוועדה להעצמה נשית בלשכת סוכני ביטוח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email