מה מצפה לנו ב־2016? מנהלי בתי ההשקעות וחברות הביטוח הציגו את התחזיות שלהם לשנה הקרובה

עם פתיחת השנה החדשה, שאלנו את ראשי הלשכה ובכירי בתי ההשקעות וחברות הביטוח על התחזיות והאתגרים שלהם לשנה הקרובה. התשובות כללו התייחסויות לצעדיה של המפקחת על הביטוח, עבודה בעידן הטכנולוגי ומעמדו של סוכן הביטוח
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חגי בדש, מנכ"ל פסגות:

חגי בדש

"אנו מעריכים כי ב־2016 נמשיך לראות מגמה של הסטת כספים לשווקים הפיננסים בכלל, ולניהול השקעות אקטיבי בפרט. מפת הסיכונים הגלובאלית מחייבת סלקטיביות רבה בבחירת המדינות, הסקטורים והניירות הספציפיים בהם משקיעים, וזאת על מנת להשיג תשואה עודפת. הצמיחה הגלובאלית המתונה ממשיכה ללחוץ את האינפלציה למטה, זאת בנוסף למחירי הסחורות שירדו בשיעור חד בשנים האחרונות. בישראל, לחצים אלו מלווים גם ברפורמות ממשלתיות להוזלת יוקר המחייה, אשר צפויות להותיר את האינפלציה ברמה נמוכה גם לאורך מרבית 2016. לאור כל אלו אנו צופים כי גם סביבת הריבית תמשיך להיות נמוכה ברוב מדינות העולם".

יפת בקשי, יו"ר מחוז דרום:

יפת_בקשי

"ימים קשים עוברים על העוסקים בשיווק פנסיוני. הרגולציה מכבידה בצורה שהופכת את העבודה לקשה, מסובכת ומסוכנת (למי שלא עומד בדרישות הרגולטור), אבל כמו בכל קושי יש תקווה… מי שיעבוד מקצועית ובאמצעים טכנולוגיים מתקדמים, בהתמדה ובחריצות, יגיע להישגים והיקפים שלא היו אפשריים בעבר. היום, להבדיל מהעבר, אין מקום לאנשי מקצוע בינוניים – והיום אנו חשים בשינוי יחס החברה ומכובדות לעוסקים בענף. כשהגלים מתגברים החזקים מתגלים – רק מקצוענים, חרוצים וטובים יהיו בענף הפנסיוני, וסוכנים אלה יתגאו במקצועם".

אלכס זבז'ינסקי, הכלכלן הראשי של מיטב דש:

אלכס זבניסקי

"אנו צופים המשך שיפור בכלכלות המפותחות. הבנק המרכזי האמריקני צפוי להמשיך ולהעלות את הריבית אבל בקצב איטי בלבד. בינתיים, שאר העולם לא מצטרף אליו וממשיך לשמור על ריבית נמוכה, כולל בישראל. הצרכנים בכל העולם ימשיכו ליהנות מהוזלת עלויות בזכות ירידה במחירי הסחורות ובפרט הדלק. הסיכונים העיקרים לכלכלה העולמית נובעים מהמשך האטה במשק הסיני. כמו כן, בועת האשראי בשוק האג"ח בדירוג נמוך בארה"ב מתחילה "להוציא אוויר". אם זה יקרה מהר מדי ונראה ששוק זה נכנס לקיפאון, המשבר יכול להתפשט לסקטורים האחרים".

אלדד תמיר, נשיא ומנכ"ל בית ההשקעות תמיר פישמן:

אלדד תמיר

"עליית הריבית הראשונה בארצות הברית מאז 2006 תביא לכך שנתחיל לראות מגמה של עליית מחירים השנה. לכן אנחנו מכניסים לתיקים קצת הגנה על אינפלציה. אנחנו מאמינים שמחירי הסחורות הנמוכים, כולל הנפט, הם הזדמנות וממליצים להיות חשופים אליהם. בארץ תהיה ירידה במחירי דירות יוקרה ועליית מחירים בדירות הזולות. מניות חברות הביטוח ייפגעו מהרגולציה".

דניאל קסלמן, יו"ר מחוז השרון:

דניאל קסלמן

"מעמדו המקצועי של הסוכן בתקופה האחרונה התחזק, אך הוא יהיה חייב להיות יותר טכנולוגי. הסוכן יהפוך לסוכן פיננסי משפחתי אשר ידאג לנושאים כמו חיסכון, אשראי, ביטוח וכו'. יחד עם יושבי ראש 4 הסניפים של מחוז השרון נמשיך לקיים פעילויות משותפות ואיכותיות, עם דגש מיוחד על מקצוענות הסוכן ועם שאיפה לגייס ולצרף סוכני ביטוח חדשים ללשכה".

ליאור רוזנפלד, יו"ר מחוז הצפון בלשכה:

ליאור רוזנפלד

"גם בשנה הבאה מעמד סוכן הביטוח ייקבע על ידינו בלבד וכפי שאני חוזר ואומר מעל כל במה – גורלנו נתון בידינו. סוכני הביטוח חייבים להתרגל לגבות דמי טיפול היכן שמותר, להיות עירניים ולא לאפשר מכירה ישירה למבוטחיהם, לדווח ללשכה על כל ביצוע של מכירה ישירה כזאת, להתעדכן ולשמור על רמה מקצועית גבוהה ולשדר למבוטחים שהתחרות היא לא על המחיר לבדו. מקצועיות, ידע ושרות שווים כסף. וחשוב גם לזכור, ולהזכיר לחברות הביטוח, שאנחנו אלו שמביאים את הפרנסה".

עפר קליין, ראש אגף כלכלה ומחקר בהראל ביטוח ופיננסים:

עופר קליין

"הממשלה הודיעה על הפחתת מחירי התחבורה הציבורית והמים, ובעקבות זאת הפחתנו את תחזית האינפלציה שלנו ל־12 החודשים הקרובים ל־0.5%. להערכתנו, במהלך 2016 הממשלה תהיה פחות אקטיבית בהורדת מחירים, זאת על רקע הכמות והעלויות הגבוהות של הרפורמות השנה – ביניהם הורדת המע"מ, הורדת האגרה, הורדת מס החברות, הורדת מחירי הביטוח, הורדת מחירי החשמל והמים, הורדת מחירי התחבורה הציבורית".

עמוס גואטה, יו"ר מחוז תל אביב:

עמוס גואטה

"אין ספק שהחלטותיה המפלות של המפקחת על הביטוח כלפי ציבור סוכני הביטוח, אין בהן כדי לתרום דבר וחצי דבר לטובת המבוטחים, כי אם להפך. אני בטוח שהלשכה תשכיל כפי שעשתה עד כה להיאבק נחרצות במגמה הזאת. סוכני הביטוח עם הפנים לקראת שנת 2016 צריכים להשתלב בטכנולוגיות העדכניות ביותר כדי להמשיך ולייעל את עבודתם ולהוביל את ענף הביטוח לטובת ציבור המבוטחים שממשיך ונותן את אמונו בסוכנים".

אודי הוד, יו"ר מחוז השפלה:

אודי הוד

"ידוע שענף הביטוח עבר ועובר שינויים טכנולוגיים, ואולם, בשורה התחתונה – הסוכן המקצועי ימוצב תדמיתית גבוה יותר. זאת לאור ההקלה במתן 'שירות מותאם מציאות' ללקוחותיו, ואף לקבלת שכר טרחה. הסוכן יצטרך להסתגל למרקם השירות החדש, שנוצר לטובתו ולטובת לקוחותיו והענף בכללותו".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email