מה עושים כשחתלתול נתקע במכונית?

אנשי ”שגריר“ המסורים לא ויתרו ולאחר מאמצים ממושכים חילצו את החתול המסכן
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

המוקדן של ”שגריר“ נשמע סקפטי כאשר ביקשתי ממנו לשלוח מכונאי למכונית של אשתי, הנמצאת בירושלים ואינה מוכנה לנסוע מכיוון שחתלתול נמצא בשלד המכונית ואינו יוצא. ”מה אתה רוצה שנעשה“, שאל. ”שתוציאו את החתול“, השבתי בפשטות. ”בלי לחלץ אותו אשתי לא נוסעת. החתול עלול להיפגע ואשתי לא לוקחת שום סיכון“.

בלית ברירה נשלח מכונאי. יגאל המכונאי התקשר אלי. ”מה הבעיה?“, שאל. ”חתול קטן במכונית“. מעבר לקו שמעתי את יגאל נושף. נראה שלא נתקל בסיפור כל כך מוזר. אבל הוא הגיע וראה את אשתי אפרת ובתי שיר עומדות חסרות אונים ליד המכונית. ”החתול בטוח ברח“, אמר. הוא אפילו היה מוכן להתערב על כך. בעוד הוא מנסה לשכנע את אפרת שהחתול הלך למקום אחר, נשמעה יללה ארוכה.

אבל בל נקדים את המאוחר. נשוב לתחילתו של הסיפור. אפרת הגיעה למכונית ביחד עם שיר, בדרכן לשוב לבנימינה מירושלים. על שמשת המכונית מצאו פתק בזו הלשון: ”נהג יקר, קודם היה גור חתולים בשלדת הרכב (גלגל ימני אחורי). בבקשה שים לב שהוא יוצא לפני שאתה מתניע, תודה (ניסינו להוציא אותו ללא הצלחה)“. ליד הגלגל נמצאה צלחת ובה אוכל לחתולים. אפרת ניסתה לקרוא לחתול בחתולית מדוברת, ”פיס פיס“, אך ללא הצלחה. היא פתחה את מכסה תא המנוע והחתלתול, שחור כפחם, התגלה וברח מיד למעמקי המכונית.

לא נותר אלא להתקשר אליי. אני התקשרתי ל“שגריר שירותי דרך וגרירה“ והם שלחו את יגאל, שלמרות ספקנותו, עשה כמיטב יכולתו. בתחילה הוא העלה את המכונית על ג‘ק וזחל מתחתיה. משזה לא הועיל, העביר אותה למוסך של חבר שלו – אבל הליפט היה תפוס. כל המאמצים לפתור את הבעיה עלו בתוהו. שוחחתי גם עם לייבו, מנהל המוקד, שגילה אמפתיה ורצון טוב.

בסופו של דבר, רגע לפני שהכל נכנעו לחתול וכבר רצו לגרור את המכונית למוסך בחדרה, נגרר הרכב למוסך ”שגריר“ בירושלים. שם פירקו את החלק התחתון של המכונית והחתול ברח לו לדרכו. סוף טוב, הכל טוב.

אפרת ושיר הגיעו הביתה בשלום, בשעת לילה מאוחרת, נרגשות מהחוויה המרגשת ומכל המאמצים שנלוו אליה.

לסיום, החלק המהנה של הסיפור, התודות: בראש ובראשונה ל“שגריר“, ליגאל המכונאי, לעובד, מנהל המוסך של ”שגריר“ בירושלים, ולמכונאי שלו שבאו במיוחד מביתם ופתחו את המוסך בשעת ערב מאוחרת, ללייבו, מנהל המוקד ולשמוליק חיות, חברי הטוב, סוכן ביטוח ירושלמי שבא לארח חברה לאשתי ולבתי ובין לבין לקח אותם לארוחת ערב בביתו. לכולם תודה. יש אנשים טובים בירושלים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email