"מה שמנחה אותי – שירות, שירות סוכן צעיר ועוד שירות"

השבוע בסוכן צעיר: יוסי הרוש, סוכן עצמאי ובעליה של ״נועם עמית סוכנות לביטוח בע״מ״
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

גיל: 35
מצב משפחתי: נשוי פלוס 2
רישיון: אלמנטרי ורישיון פנסיוני בדרך
ותק: עוסק בביטוח ב־5 השנים האחרונות, ומתוכן אני סוכן שנה וארבעה חודשים

איך הגעת לתחום הביטוח?

"אני מגיע מעולם המכירות ברכב. עבדתי בתחילת דרכי ב־UMI ולאחר מכן במכשירי תנועה, אולם תמיד היה לי ברור שזה לא זה ושאני צריך למצוא לי משהו אחר שישלב עצמאות, פיננסים, שירות, מכירות ולקוחות מרוצים. ממש במקרה הציעו לי עבודה כמנהל מכירות ביטוח רכב בחברת אלבר, בהתחלה לא ידעתי כלום בביטוח אך החלטתי ללכת על זה ולתת צ׳אנס. ברגע שהתחלתי מיד הרגשתי שהגעתי לתחום שאני רוצה לעסוק בו בחיי. נהניתי מכל רגע – גם ניהלתי אנשי מכירות, גם למדתי ביטוח מן היסוד, נתתי שירות ללקוחות מרוצים ובעיקר הרגשתי שהלקוחות סומכים עלי. אחר כך החלטתי שאני רוצה להיות סוכן ביטוח, נרשמתי ללימודים במכללה לפיננסים וביטוח ועשיתי את כל הדרך עד לרישיון המיוחל".

במה אתה מתמחה?

"אני מתמחה בביטוח אלמנטרי עם דגש על ביטוחי רכב, כלי צמ״ה, דירות ועסקים. אני מאד מתחבר לתחום האלמנטרי, כך אני מרגיש את הלקוחות שלי וחי אותם בשוטף. שירות אצלי זה הבסיס והמהות לכל הפעילות של נועם עמית סוכנות לביטוח, וזה מה שמנחה אותי – שירות, שירות ועוד שירות. בסופו של דבר לקוח מרוצה מביא איתו עוד חמישה לקוחות מרוצים. אני סוכן שמאמין בדיגיטציה וששם נמצא העתיד, אך יחד עם זאת ישנם לקוחות )בעיקר מבוגרים( שעדיין צריכים את הקשר האישי עם הסוכן. לשמחתי, אני יודע לתת את הפתרון לשני סוגי הלקוחות".

איפה אתה רואה את עצמך בעוד 10 שנים?

“ברמה המקצועית אני רואה את עצמי ואת הסוכנות שלי מתפתחים וגדלים כל שנה עד כדי כך שנהיה גדולים, חזקים, יציבים ומודל לחיקוי עבור סוכנים צעירים ושאפתניים. אמשיך להתפתח בכל ענפי הביטוח, ללמוד כמה שיותר ולהעביר את כל הטוב הזה בחזרה ללקוחות שלי. ברמה האישית: לשמור על
המשפחה הנפלאה שלי שתומכת ומחזקת אותי תמיד ונותנת לי כוח ותאבון לצמוח ולהצליח".


הרוש. "עולם קניית הביטוח הולך לכיוון הדיגיטלי"

איך אתה רואה את עתיד מקצוע סוכן הביטוח?

“סוכן הביטוח יישאר כאן עוד שנים רבות. לקוח צריך לשמוע מהצד השני איש מקצוע שירגיע אותו וידע לתת לו מענה בשעת הצורך, ולשמחתי ביטוחים ישירים למיניהם לא יודעים לתת את המענה הזה. עולם קניית הביטוח הולך לכיוון הדיגיטלי, לכן סוכן שרוצה להישאר ולצמוח חייב להבין את הנושא הזה ולהטמיע פתרונות דיגיטליים אצלו בסוכנות. זה מאד מקל, חוסך כוח אדם ובעיקר זמן חשוב שניתן לתעל לדברים אחרים".

אילו טיפים אתה יכול לתת לסוכנים צעירים?

“תלמדו כמה שיותר, תלכו לכנסים, תלכו להכשרות של חברות הביטוח שמשקיעות המון בכדי שנהיה יותר מקצועיים. אני ממליץ בחום להתחבר לסוכן אב בתחילת הדרך שילווה אתכם וייתן לכם טיפים מקצועיים. אל תפחדו ללכת לדרך עצמאית, זה קשה בהתחלה, אבל אנחנו כאן כדי להתפרנס ולהצליח. עם התמדה ונחישות אפשר להגיע רחוק".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email