מודל ה"בק אופיס" משחרר את הסוכן מהתפעול שגוזל זמן רב מהעבודה

כך ייעלו בניי ובנות הדור השני את פעילות הסוכנות המשפחתית של סו"ב אודי אפירמה, שזוכה לצמיחה ופריחה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

במסגרת פרויקט העברה בין דורית של עסקים משפחתיים, הוזמנתי למשרדו של סוכן הביטוח הוותיק אודי אפרימה.

אודי (63), אבא ל-3 ילדים וסוכן עם ותק של למעלה מ-30 שנה בכל ענפי הביטוח ובשנים האחרונות עוסק גם ביעוץ פרישה ובמתן חוות דעת ביטוחיות. אודי מנהל סוכנות משפחתית בעפולה, "נופים", עם שתי בנותיו שהן דור המשך כך שגם הדור השלישי שזה עתה נולד – נמצא בעגלות במשרד וסופג ברקע את הוויית עולם הביטוח.

המודל המוצלח של הסוכנות עובר היום לסוכנויות אחרות ע"י בתו של אפירמה, נופר | צילום: Shutterstock

"לפני כעשור", מספר אודי, "תפקדתי גם כסוכן וגם כמתפעל מה שהביא אותי ל'תקרת זכוכית'  בעסק. מבחינת הזמן מצאתי את עצמי מתעסק המון עם התפעול. בזבזתי זמן יקר שבא על חשבון פגישות עם לקוחות, מה שמנע ממני להרחיב את העסק.

הקושי התפעולי

"באותו הזמן נופר בתי סיימה עבודתה כמנהלת פרויקטים בחברה גדולה והחליטה להצטרף לעסק המשפחתי. מיד עם הצטרפותה ומניסיונה בניהול ארגון, היא זיהתה אצלנו את אחת הבעיות המאפיינות סוכני ביטוח רבים, והיא הקושי התפעולי שבעצם גוזל מהסוכן זמן יקר על חשבון פגישות עם לקוחות. נופר החליטה מיד להקים חברת על לניהול הסוכנות.

"החברה שהקימה מאפשרת 'בק אופיס' מלא לסוכן החל משלב קביעת הפגישה ועד להגשת המסמכים לחברות הביטוח".

כיום אודי מתמקד אך ורק בצד המקצועי בו הוא במיטבו, וכל זמנו מופנה למפגשים עם לקוחות וכך הוא הגדיל את העסק, כפי שהוא מספר: "היומן שלי עמוס בפגישות שנקבעו מראש לאחר שצוות המשרד קבע  והזמין עבורי את החומר הראשוני. אני מבצע ניתוח של התיק ומציג אותו ללקוח בפגישה. לאחר שסיכמנו על תוכנית עבודה  – אני מחזיר את הסיכום לצוות המשרד שמבצע את ההנחיות עד שלב ההפקה מה שמאפשר לי להמשיך בראש שקט לפגישה הבאה".

להתפתח ולהתמקצע

הארגון מחדש הביא את המשרד לגבהים חדשים, כאמור; הבת השנייה שיר, שהצטרפה בהמשך, החליטה להקים חברת תפעול למעסיקים בנפרד ולאחר קורס הכשרה שלמדה במסלקה הפנסיונית, מתאפשר הן ללקוחות המשרד והן ללקוחות של סוכנים נוספים להציע פתרונות תפעול וגביה בגבוי של מנהלת שמבינה ויודעת ביטוח.

התא המשפחתי של אודי, נופר ושיר, בעזרתן של שתי פקידות נוספות, הפך למודל בניהול עסק משפחתי ובניהול סוכנות ביטוח.

את המודל המוצלח מעבירה היום נופר כמאמנת עסקית גם למשרדי סוכן נוספים המעוניינים לייצר שקט תעשייתי ועבודה יעילה בהכשרת צוות המשרד הפועל כולו למען הסוכן ומאפשר לו לפגוש כמה שיותר לקוחות ובנוסף לצאת ללמוד ולהתפתח.

כאשר שאלתי את אודי מהו הסוד שלו הוא השיב לי כך: "סוכן הביטוח צריך לעסוק במה שהוא אוהב וזה המגע האישי עם הלקוח. כאשר כל המשרד עובד למענך, אתה מתפתח ומתמקצע. אני ממליץ בחום רב לכל סוכן המלווה את דור ההמשך להיעזר בייעוץ ארגוני ולהעתיק את המודל שלנו להצלחה".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email