מוועדת גרמן ועד למלחמת צוק איתן – השנה שהיתה בענף הביטוח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ראש השנה הוא תמיד הזדמנות מצוינת לסכם את השנה החולפת, במיוחד כדי להבין מה כדאי לאחל לעצמנו לשנה החדשה. לצורך כך, ביקשנו מבעלי תפקידים בלשכת סוכני הביטוח לספר לנו על האירועים המשמעותיים עבורם שהתרחשו בענף הביטוח ובלשכה:

יו"ר הוועדה לביטוח פנסיוני, יובל ארנון: "המהלך של השנה החולפת הוא ללא צל של ספק ההתגייסות של ענף הביטוח, על כל שלוחותיו, למען אזרחי המדינה וציבור המבוטחים במהלך מבצע צוק איתן. בשנה הבאה המשימה המרכזית בענף היא הענקת זכות בחירה אמיתית לחוסך הפנסיוני על ידי פתיחת השוק באמצעות ניוד פוליסות מנהלים, שינוי תיקון 3 והחזרת החיסכון ההוני, יישום המודל החכ"מ (חיסכון כספי מותאם)".

יו"ר מחוז הדרום, יפת בקשי: "אני חושב שנפל דבר בדרום: באירוע הרמת כוסית בבאר שבע שנערך בשיתוף איילון, הצהיר נשיא איילון לוי רחמני, במעמד ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ שיפתח בדרום מחוז של איילון. בימים אלו שוקדים באיילון על הקמת המחוז, וזה קורם עור וגידים. מהלך זה מעיד על כך שחברות הביטוח מבחינות בפוטנציאל של הדרום וחזות בצמיחה שמתרחשת בנגב ממש בימים אלו. זה אירוע מכונן שישנה את ההגמוניה הבלעדית שהיתה לחברת כלל עד היום, ואין לי ספק שחברות נוספות ילכו בעקבות איילון. זו בשורה מרעננת לתושבי הדרום ולכל העוסקים בענף הביטוח. הדבר יתבטא בתחרות שממנה ייהנו העוסקים בענף, קרי סוכני הביטוח, והתושבים בפרט".

יו"ר הוועדה לפעילות ולקשרים בקהילה, מיכל וינצר: "השנה חלה עליית מדרגה משמעותית בפעולות ההסברה של הלשכה לשיפור תדמית סוכן הביטוח והעברת המסר שיש סוכן מומחה ומקצוען, בניגוד לטלפן וחקיין. המספרים מעידים על העובדה שהציבור מבין שברגע האמת סוכן הביטוח נמצא לצדו, ולא יונה שמתחמקת מאחריות".

יו"ר הוועדה לביטוח בריאות וסיעוד, יואל זיו: "ועדת גרמן היתה ללא ספק אחד האירועים המרכזיים. הוועדה קיבלה משימה לבדוק את תחלואי הרפואה הציבורית, ובסופו של דבר מה שיצא מבחינתנו הוא כפל ביטוח בביטוחי בריאות. נכון להיום נראה שזה מתמוסס ומסקנות הוועדה לא ייושמו. "האירוע השני הוא טיוטת חוזר להסדרה בביטוחי נסיעות לחו"ל – צעד חיובי של המפקחת. לצערי, נכון לעכשיו, הרבה לא יצא מזה. היא עשתה שימוע לכל השחקנים והוציאה חוזר".

סגנית נשיא הלשכה, שוש כהן: "בשנה אחרונה חלה קפיצה גדולה במספר הנשים בהנהגות השונות, הן בחברות הציבוריות והן בחברות הפרטיות (הן כיזמיות והן כיורשות). כתוצאה, כיום רוב רובו של הדרג המחליט בפיקוח על הביטוח מורכב מנשים".

יו"ר הוועדה לביטוח כללי, אריאל מונין: "בחירתו של אריה אברמוביץ לנשיא לשכת סוכני הביטוח הביאה עמה שינוי מדיניות של הלשכה. השלג בירושלים השבית עיר שלמה ועורר נושא ביטוחי. הסופה הגדולה גררה תביעות רבות בענפי ביטוח רבים והעמידה במבחן את יכולת חברת ביטוח לטפל באירוע המוני. האירוע השלישי הוא מינויו של עופר אליהו למנכ"ל מגדל, שהביא לכך שהקבוצה שינתה פניה לכיוון האלמנטר".

יו"ר המכללה, אשר סייפר: "שלושת האירועים הגדולים בענף הם כניסתה של משפחת אליהו לשליטה בחברת מגדל (שהיא חברת הביטוח הגדולה בארץ) והחלטת שלמה אליהו על סגירת הפעילות של איחוד ישיר והעברת תיק הלקוחות לסוכני מגדל; איחוד של חברת מיטב עם דש (קונסולידציה של גופי ניהול כספים) עקב קיום רגולציה בלתי אפשרית ותחרות קשה בין קרנות נאמנות לקופות הגמל; העברת הבעלות בחברת איי.די.בי עקב חדלות פירעון של הבעלים הקודמים (בעלת השליטה בכלל חברה לביטוח), כישלון במכירה של כלל ביטוח עקב התנגדות הפיקוח למתן היתר שליטה".

יו"ר צוות תגובות תקשורת, טוביה צוק: "האירוע הגדול של השנה הוא בחירתו של נשיא חדש עם הנהגה חדשה – והתוצאות שנראות בשטח".

יו"ר מחוז חיפה והצפון, ליאור רוזנפלד: "תוצאות הבחירות בלשכה ב-2013 הביאו עמם הנהגת לשכה חדשה לחלוטין. היתה תחושה של שינוי באוויר, ואני מקווה שעם הביצועים וגם הקבלות שכבר אפשר לרשום לזכות הנבחרים – היא רק התחזקה. אירוע נוסף הוא קמפיין שוקה: סוף סוף התחלנו להשיב מלחמה לקמפיין מביש ומבזה שהתקיים כנגד סוכני הביטוח מעל לשלוש שנים, תוך שכל הגורמים (הרגולציה, חברות הביטוח, הרשות השנייה) עומדים מנגד ולא מנסים לסייע.

"מהקולות שעולים מהשטח אני מאמין שאין כיום סוכן ביטוח ששואל את עצמו 'מה עושה הלשכה'. השאלה הזאת נמחקה מאוצר המלים של הסוכנים. נראות הלשכה התחזקה: היא מורגשת ואסרטיבית. כמו כן, הביטוח נהפך לנושא שנמצא בכותרות ואנו מגיבים מהר, חזק ובאופן אלגנטי.

יו"ר מחוז השפלה, אורי ששון: "השנה איבדנו כ-70 חיילים שלנו בקרבות במלחמת צוק איתן בעזה. הלשכה פעלה רבות למען החיילים והאזרחים בחזית ובעוטף עזה: ביקרנו את החיילים פיזית בבתי החולים הענקנו עידוד ושי רוחני לחיילים ואף ערכנו יום כיף לחיילי גולני, שבו כ-100 חיילים קיבלו מאתנו יום שלם של פינוק. המטרה היתה לתת לחיילנו את ההבנה שהאזרחים במדינה, ועמם לשכת סוכני הביטוח, דואגים לחיילים ועושים כמיטב יכולתם למענם".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email