"מוקדם מאד להספיד את סוכן הביטוח, מקווה שברקת יהיה מודע לשיתוף הצד השני"

“הפיכת אגף שוק ההון לרשות עצמאית הייתה טעות” • שרת המשפטים איילת שקד בראיון חגיגי לקראת כנס אלמנטר שיתקיים בשבוע הבא באילת
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"לדעתי זו הייתה טעות להפוך את אגף שוק ההון באוצר לרשות עצמאית. זה לא הגיוני שלשר אין יכולת להתוות מדיניות כרצונו. הוא לא צריך להיות בתוך כל הפרטים אולי, אבל בהחלט צריכה להיות לשר האחראי על משרד מסוים את היכולת להתוות את המדיניות שלו כרצונו. גם לא הגיוני שרגולטור יכול להוציא חוזרים מחייבים בלי שום פילטר ובקצב שהוא בוחר, בעוד שאנחנו, כשרי ממשלה, צריכים לעבור הליך חקיקה מאוד ארוך ומורכב לפי תקנון, שגם עובר בכנסת, ולממונה לא יהיה מנגנון מסנן. חייבים שיהיה מנגנון סינון".

כך טוענת שרת המשפטים איילת שקד בראיון למגזין "ביטוח ופיננסים" של כנס אלמנטר שייפתח ביום שני הקרוב, ה־12 בנובמבר, באילת.

שקד | צילום: שלומי יוסף

היפר רגולציה

שקד, שתקפה את מדיניות הממונה על רשות שוק ההון הקודמת דורית סלינגר, טוענת כי: "התקופה של סלינגר הייתה מאופיינת בהיפר רגולציה, שזה דבר לא בריא בעיניי לאף שוק. חלק מהפעולות והתגובות שלה היו טובות וחלק היו רעות. היא הייתה צריכה להתמקד במספר נושאים מרכזיים ולא לשלוח כל שבוע שני חוזרים".

לגבי הממונה החדש ד"ר משה ברקת, אמרה שרת המשפטים: "לפחות בתשובות שלו לוועדת האיתור הוא התבטא שיש צורך באיזון בתחום הרגולציה של שוק ההון והביטוח. לא נפגשתי איתו ואני לא מכירה אותו. אני יכולה לומר לפי מה שסיפרו לי מוועדת האיתור שהוא מבין את הנושא של הפרדה רגולטורית, שסלינגר לא התחשבה בו. חשוב מאוד שהוא מגיע מהשוק הפרטי ומכיר גם את הצד השני; למרות שגם סלינגר הגיעה משוק זה, אני מקווה שברקת יהיה מודע יותר לשיתוף פעולה עם הצד השני".

בתשובה לשאלה על המגמה לייתר את סוכן הביטוח, אמרה שקד: "כל מה שאני יכולה לומר בנושא זה הוא שמוקדם מאוד להספיד את סוכן הביטוח. ביטוח הוא תחום שאנשים לא מבינים בו ולא מתעמקים בו. חשוב שיהיה לצידו מישהו, סוכן מקצועי שילווה אותו, שאפשר להתייעץ אתו ואפשר לסמוך עליו".

הריאיון המלא עם שרת המשפטים יתפרסם במגזין הכנס.

מקצוענות בעולם דיגיטלי

כנס אלמנטר הארצי ה־ 32 של לשכת סוכני ביטוח, יתקיים בשבוע הבא באילת בין התאריכים 12־15 בנובמבר 2018 וילווה בסלוגן "מקצוענות בעולם דיגיטלי". לכנס יגיעו כ־1,800 משתתפים.

בערב הפתיחה של הכנס יתארחו שרת המשפטים איילת שקד, השר לשיתוף פעולה אזורי, ח"כ צחי הנגבי, מנכ"ל איגוד חברות הביטוח, ד"ר גיא רוטקופף, נשיא להב עו"ד רועי כהן ונשיאת לשכת רו"ח איריס שטרק. בנוסף, ישאו דברים נשיא הלשכה סו"ב ליאור רוזנפלד ויו"ר הוועדה האלמנטארית סו"ב ישראל גרטי, שזה הכנס הראשון שלו בתפקיד זה. את אירוע הפתיחה כמו גם את ארועי הכנס כולו ינחה העיתונאי קובי אריאלי.

בכנס ישתתפו לא פחות מ־12 חברי כנסת: שולי מועלם, נורית קורן, עליזה לביא, נאוה בוקר, מיכל בירן, יעקב אשר, לאה פדידה, מיקי זוהר, מרב מיכאלי, דוד אמסלם, עיסאווי פריג' וסאלח סעד.

הכנס יתמקד בנושאים מקצועיים כמו דיגיטציה, סייבר, רעידת אדמה, נושא שיסוקר בידי אלוף במיל' אייל אייזנברג, מפקד פיקוד העורף לשעבר; יעל יריב, סמנכ"לית בכירה באיילון, תדבר על חשיבות סכום נוסף בביטוח רעידת אדמה; נזקי צנרת – בנושא זה יתקיים פאנל עם חברות ביטוח, ספקי שירות ורשות שוק ההון; הרצאה מסקרנת בנושא ביטוח ביטול אירועים יעביר עודד צסרקס, נציג אינטגרו בישראל; שחר שרצקי, סמנכ"ל ביטוח באיתוראן יספר על התאמת ביטוח לפי משתמש.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email