ירידה ניכרת בהיקף תלונות סוכני הביטוח על שיווק ישיר של חברות ביטוח

במוקד נרשם גידול חד בתלונות על חוסר שקיפות בעמלות של חברות הביטוח
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תלונות של סוכני ביטוח על עקיפת הסוכנים בידי חברות הביטוח, ששיווקו ישירות מוצרי ביטוח אלמנטרי ופנסיה, פחתו מאד – אך מנגד חל גידול ניכר במספר התלונות נגד חברות ביטוח על חוסר שקיפות בעמלות וחיובים חד צדדיים של החברות מהסוכנים. כך מסכם אורי צפריר, מ"מ נשיא לשכת סוכני הביטוח והעומד בראש המוקד, את פעילות המוקד.

Three support phone operators at workplace
גידול ניכר בתלונות על חיובים חד צדדיים

 

המוקד החל לפעול בפברואר 2014 בעקבות תלונות רבות שהגיעו ללשכה מצד סוכנים, על כך שחברות הביטוח פונות, באמצעות טלפנים, למבוטחים וללקוחות פוטנציאלים, ומספקות ביטוח באופן ישיר. בדרך כלל מדובר במוקדנים לא מקצועיים שפונים ללקוחות ופעמים רבות נגרם נזק למבוטח, מכיוון שמוכרים לו מוצרים לא מתאימים עבורו, או מערערים את אמון הלקוח בסוכן כשמציעים את אותו המוצר, באותה חברת הביטוח, במחיר נמוך יותר.

לדברי צפריר, בעקבות פגישות ודיונים עם חברות הביטוח, הצטמצמו התופעות האלו ביותר ובעקבות כך גם תלונות הסוכנים: "כיום מקפידות רוב חברות הביטוח שלא לעקוף את סוכני הביטוח, ובמקרה שחברה פונה ללקוח של סוכן היא מבצעת את המכירה על שם הסוכן או שהיא נסוגה מתהליך המכירה, וזאת בהתאם לנהלים שגובשו מול הלשכה", אמר צפריר.

אורי צפריר קטן 22
צפריר. תלונות בנושא שקיפות

עוד מסר צפריר, שבחדשים האחרונים מתמקדות התלונות בנושא שקיפות העמלות המגיעות להם מחברת הביטוח. מדובר בנושא שסוקר בהרחבה בגיליונות קודמים של "ביטוח ופיננסים". הפניות של הסוכנים ללשכה היו בעיקר בשל אי בהירות וחוסר תקינות בחישוב העמלות בינם לבין חברות הביטוח, על פי ההסכם הספציפי שיש להם עם אותה חברה.

לדברי צפריר, המוקד הוצף בתלונות של סוכנים על חיובים רטרואקטיביים של עמלותיהם מבלי יכולת לבדוק בכלל את נכונותם של אותם חיובים. הלשכה מסייעת לאותם סוכנים ומקשרת אותם עם גופים מקצועיים לבדיקת עמלות, ובמקביל מנהלת דיונים בנושא החברות בהן מדובר כדי להגיע לפתרונות. צפריר מדגיש, כי מוקד התלונות ימשיך לטפל בתלונות של סוכנים שחשים כי פעילותם נפגעה על ידי חברות ביטוח או גופים אחרים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email