מורחב השימוש ברחפנים על ידי חברות הביטוח בארה"ב

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מינהל התעופה האמריקאי מרחיב את השימוש ברחפנים לחברות הביטוח. ההיתר החדש מאפשר לחברת הביטוח הגדולה State Farm להטיס את הרחפנים הבלתי מאויישים מעל כבישים ורחובות עמוסים כדי לזרז את הטיפול בתביעות של מבוטחים, כך שהרחפנים יהיו כלי עבודה שימושי.

האישור של מינהל התעופה האמריקאי ניתן לאחר סידרה של בדיקות שנעשו בטכניון של וירג'יניה. חברת הביטוח הצטרפה כשותפה במעבדה לבדיקת כלי תעופה בטכניון MAAP. לאחר חודשים של בדיקות של שימוש ברחפנים מעל כבישים עמוסים, המעבדה נתנה המלצה חיובית. מעתה תוכל המבטחת לשלוח רחפנים לצילום תאונות רכב בכבישים עמוסים, ולקבל נתונים על תאונות קטלניות.

המבטחת תשלח רחפנים לצילום תאונות בכבישים עמוסים. צילום: shutterstock

State Farm השתמשה בשנים האחרונות ברחפנים לטיפול בנזקי אסונות טבע. באמצעות הרחפנים, יכלה החברה להגיע במהירות למקומות של נזקי טבע ולסקור את הנזקים ולצלם אותם. השימוש הנרחב של הרחפנים ייעל את הטיפול בתביעות גם של בעלי נכסים.


רפורמה בטורקיה: ביטוח חובה לכיסוי סייבר

הממשלה הטורקית בוחנת הרעיון של הנהגת ביטוח חובה בפני נזקי מתקפות הסייבר לעסקים קטנים ובינוניים. המהלך הזה נעשה בשל חוסר תודעה בקרב סקטורים עסקיים בצורך להתגונן בפני מתקפות הסייבר.

יוזם הנהגת חובת הביטוח בפני מתקפות הסייבר הוא Fahri Altingot, סמנכ"ל בחברת הביטוח Aksigorta. בפנייתו לרשויות הממשלתיות, הוא התריע על המצב הרע של ביטוחי סייבר בטורקיה נוכח המתקפות הגוברות של האקרים. הוא מצטט מחקר אמריקאי לפיו חל זינוק של 81% בהתקפות סייבר בדרישה לתשלומי כופר. כמות ההתקפות הגיעה ל-1.6 מיליון התקפות סייבר בשנה שעברה בטורקיה.

43% מהתקפות הסייבר בשנה החולפת היו על עסקים קטנים ובינוניים, שרובם לא העסיקו אנשי תוכנה. גם נמצא של-75% מהחברות לא היו פוליסות ביטוח עם כיסוי לפיצוי על מתקפות סייבר. מצב זה, לדעת המבטח הטורקי, מחייב את הממשלה לפעול כדי להדק את ההגנה על העסקים בפני מתקפות סייבר, וזאת באמצעות הנהגת ביטוח חובה כנגד מתקפות שכאלה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email