מחברת החשמל למגדל: יפתח רון־טל מצטרף לדירקטוריון חברת הביטוח

הממונה ברקת אישר את המינוי; רון־טל, המכהן כיו”ר חברת החשמל, יוכל להתמודד על תפקיד יו”ר דירקטוריון מגדל
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יו"ר חברת החשמל, יפתח רון-טל, מתקרב לתפקיד יו"ר מגדל ביטוח. האחרונה דיווחה לבורסה כי הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון ד"ר משה ברקת, הודיע כי אינו מתנגד למינויו של רון-טל כדירקטור בחברת הביטוח. ברקת גם הודיע כי אינו מתנגד למינויו של נועם הויזליך כיועץ משפטי ראשי וממונה על האכיפה במגדל ביטוח.

בעקבות אישור ברקת, החל רון-טל, שמונה לפני כחודש לתפקיד דירקטור על ידי חברת האם מגדל אחזקות, לכהן כדירקטור במגדל ביטוח.

רון-טל נחשב למקורבו של שלמה אליהו, בעלי השליטה במגדל, שתומך במינויו של רון-טל לתפקיד יו"ר הדירקטוריון של מגדל ביטוח. יש לציין, כי לפני כחודש התנגדו רוב חברי הדירקטוריון להצעה למנות את רון-טל ליו"ר מגדל ביטוח, ולבסוף התקבלה החלטה למנותו לדירקטור שיועד לתפקיד היו"ר. ההתנגדות למינוי, בהובלת הדירקטור חיים רמון, שהתנגד גם להצעת הפשרה, נבעה בעיקר מכך שלרון-טל אין רקע בביטוח וכי הוא מנהל מונופול ולא כיהן בגוף פיננסי תחרותי כמו מגדל שמנהלת השקעות בשווי כ-300 מיליארד שקל.

יפתח רון-טל. צילום: רונן שמיר, הממונה על התקשורת המקוונת בחברת החשמל (ארכיון חברת החשמל לישראל)

בעקבות אישור ברקת, ינסה אליהו שוב להעביר החלטה למינוי רון-טל לתפקיד יו"ר דירקטוריון מגדל. השאלה הגדולה היא, אם להצעת אליהו יהיה רוב מכריע בדירקטוריון.

יועמ"ש חדש

הממונה על שוק ההון אישר גם את מינויו של נועם הויזליך, כיום ראש אגף רגולציה בבנק לאומי, לתפקיד היועץ המשפטי הראשי של מגדל ביטוח והממונה על האכיפה בחברה.

הויזליך, שייכנס לתפקיד ב-27 בחודש, מחליף את אילנה בר, שמכהנת בתפקיד כ-22 שנה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email