מחלוקות על שווי החברה ותחומי העיסוק: בוטלה הנפקת שלמה ביטוח

בעלי החברה לא הגיעו להסכמות עם המוסדיים על שוויה; בין היתר, דווח על חוסר שביעות רצון של המשקיעים הפוטנציאליים מכך שהחברה עוסקת בעיקר בביטוח אלמנטרי
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

שלמה אחזקות שבשליטת משפחת שמלצר הודיעה בתחילת השבוע כי חברת הבת שלה, שלמה ביטוח, החליטה על ביטול הנפקתה בבורסה הישראלית.

באוגוסט האחרון הודיעה החברה, שמנוהלת על ידי אורי אומיד, כי היא מבקשת להנפיק 25% ממניותיה (70% מההנפקה למוסדיים ו-30% לציבור). החברה פרסמה תשקיף מדף ותשקיף להשלמות לקראת ההנפקה. משפחת שמלצר העריכה את שווי החברה בכ-1.3 מיליארד ש"ח, לפני הכסף.

אורי אומיד | צילום: באדיבות שלמה ביטוח

ביטול ההנפקה לא נומק בדיווח של שלמה אחזקות לבורסה, אבל כבר לאחרונה דווח כי בינה לבין המוסדיים בעיקר, היו מחלוקות על שווי החברה, שהמשקיעים הפוטנציאליים ראו אותו נמוך יותר. כמו כן, שלמה ביטוח עוסקת בעיקר בביטוח אלמנטרי, בעיקר ביטוח רכב, שהמוסדיים פחות נלהבים ממנו. החברה אומנם הודיעה בתשקיף כי היא בוחנת הרחבת פעילותה לענפי ביטוח נוספים לרבות ריסק חיים ובריאות, ואף הגישה בקשות לממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, לקבלת רישיון מבטח בענף ביטוח נסיעות לחו"ל ובענף ביטוח ערבויות מכר ומתן ערבויות מסוגים שונים, אך את המוסדיים זה לא סיפק.

שלמה ביטוח נהנית מאיתנות פיננסית, ולכן ביטול ההנפקה לא ישפיע במיוחד על פעילותה הצומחת; על פי התשקיף, היקף הכנסותיה מפרמיות בשנת 2020 הסתכם ב-1.4 מיליארד ש"ח ובמחצית הראשונה של 2021 – 876 מיליון ש"ח.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email