מחלקת את העוגה: למונייד מנסה לתפוס נתח מעסקי הביטוח באירופה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הסטארט־אפ הישראלי Lemonade, שפעל עד כה בארה”ב, מתכוון להרחיב את פעילותו לאירופה ולהציג תפיסה חדשה ביחס לביטוח. המטרה היא לתפוס בנתח משוק הביטוח באירופה, מתוך כוונה להפוך לחברת ביטוח גלובלית.

מנכ”ל למונייד, דניאל שרייבר, מציין כי בדומה לכך שחברות דיגיטליות הופכות לחברות בינלאומיות, כך גם למונייד מתכננת להיות חברה הפועלת ברחבי העולם. הוא מציין כי חברות הביטוח הגלובליות אליאנס ואקסא משקיעות בלמונייד, לכן הוא מצפה שיתייחסו לכניסת למונייד לשוק הביטוח האירופי כמהלך חיובי ולא כמסכן את עסקי הביטוח שלהן.

הגשת תביעה תוך מספר דקות | צילום: shutterstock

שרייבר אמר לרשת CNBC כי המהלך יציג מודל ביטוחי שטרם הכירו בשוק האירופאי. הסטארט־אפ הישראלי למונייד מציע שירות בתחום הביטוח ורוצה להתחרות בחברות הביטוח באמצעות ביטוח מבוסס P2P (ביטוח עמית לעמית) הפועל ללא תיווך סוכן. כל הפעילות עם הלקוחות מתבצעת באמצעות אפליקציה AI שמאפשרת להגיש תביעה ללא הליכים בירוקרטיים מסורבלים ולסיים את ההליך בתוך כמה דקות.

ענק ביטוח סיני מחפש קונים למלונות בארה”ב

ענק הביטוח הסיני Anbang הפתיע לפני שנתיים ברכישת קבוצת מלונות פאר בארה”ב מקרן ההשקעות בלקסטון. הסינים שילמו 5.5 מיליארד דולר. כעת קבוצת הביטוח הסינית מחפשת קונים למלונות. לצורך המכירה, התקשרו הסינים עם בנק אוף אמריקה.

ענק הביטוח הסיני נמצא בבעלות ממשלת סין מאז שהקבוצה הולאמה. זאת בעקבות מעצרו של יו"ר הקבוצה הסינית שנשלח ל־18 שנות מאסר בשל עבירות הונאה ומרמה. בתי המלון ממוקמים בניו יורק, שיקאגו וסן פרנסיסקו ומנוהלים על ידי רשת מוכרת. זו המכירה המשמעותית של נכסי Anbang וההכנסות ממנה יכנסו לקופת ממשלת סין שהזרימה מיליארדי דולרים כדי לחלץ את ענק הביטוח מקשיים פיננסיים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email