מחממים מנועים: כל מה שאתם צריכים לדעת על כנס אלמנטר 2019

קובי ורדי, יו”ר ועדת כנסים ואירועים, משתף אותנו בהיערכות לכנס האלמנטר ה־33, שיתקיים באילת בין התאריכים 21 ־ 18 בנובמבר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

למרות היותי חבר ופעיל ותיק מאוד בלשכה, אני מתרגש כל פעם מחדש לפני הכנסים הארציים של הלשכה באילת. התרגשות שנובעת מהצפייה לפגוש את החברות והחברים היקרים לליבי תחת קורת גג אחת. מהיכולת לחוש באופן בלתי אמצעי את ‘הדופק’ הציבורי של אלה הנושאים בשליחות שאין לה תחליף. מהידע, הכלים והמיומנויות העדכניים ביותר אותם ניתן לקבל בצורה מהודקת וממוקדת בימי הכנסים.

מתוקף תפקידי בקדנציה הנוכחית, התרגשות זו אף מתעצמת עקב האחריות הכבדה בהובלת אותם כנסים והחתירה להעניק לכ־1,700 משתתפים חוויה מעצימה ומהנה. חוויה אשר יש בה ערך מוסף במישור המקצועי, אך לא פחות חשוב מכך גם במישור החברתי ובלכידות שורות הלשכה.

קובי ורדי | צילום: גיא קרן

מטבע הדברים, היעדים מכל כנס מסוג זה מחייבים עבודה מערכתית, שברובה נעשית בהתנדבות מלאה על ידי פעילות ופעילים רבים. שילוב של גורמים העובדים במשך חודשים על חודשים, בתיאום וכצוות, בתמיכה מלאה של נשיא הלשכה, סו”ב ליאור רוזנפלד. ליאור מעניק השראה עבור כל העושים במלאכה, מרמת החשיבה הכוללת ועד לדאגה לפרט הקטן ביותר, הודות למחויבותו, למסירותו ולעבודתו הקשה למעננו, לילות כימים.

גם לקראת כנס האלמנטר הקרוב שייערך בסימן “סוכן מקצועי זה אלמנטרי”, התחלנו כבר לפני כשישה חודשים לחבר ולסגור קצוות יחד עם הוועדה האלמנטרית בראשות סו”ב ישראל גרטי, הנהגת הלשכה ומטה הלשכה, כדי להיות מוכנים וערוכים לרגעי שיא חדשים.

אז מה צפוי לנו בכנס האלמנטר הקרוב?

מפגן עוצמתי של חברות וחברי הלשכה
מכנס לכנס אנו עדים לביקוש רב להרשמה, שעולה על היצע המשתתפים המקסימלי בכל כנס. מבין אלה, אנו אף עדים לסוכנות ולסוכנים צעירים רבים מאוד, המפנים מזמנם ומגיעים לאילת. דור חדש, שבחר בסוכן הביטוח כמקצוע לחיים, הצטרף לגוף המייצג והייצוגי שלו – הלשכה – ומבקש באמצעות הכנסים להיות מעודכן, מעורב ומשפיע.

אין סיפוק גדול יותר מלראות אותם ממלאים את אולמות הדיונים, מלחוש את הנחישות והמחויבות שלהם, מההכרה ביכולתם לקחת לידיהם את שרביט ההובלה של ענף סוכני הביטוח לשנים הבאות. זהו עושר רב־דורי, שאיננו מובן מאליו, המשתקף ביתר שאת בכנסים האחרונים ואני משוכנע כי יבוא לידי ביטוי גם בכנס האלמנטרי הקרוב.

מניסיוני הרב ברור לי גם כי חיבור הדור הצעיר למעורבות ולעשייה הינו מרכיב משמעותי בביסוס עוצמתה של הלשכה ומהווה תעודת כבוד לגילדה מקצועית המטפחת מתוכה אלופים בביטוח.

שורה ארוכה של אורחים מכובדים
גורמים בכירים מרשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, בראשות הממונה ד”ר משה ברקת, ישתתפו בכנס. עבור חלקם יהיה זה למעשה המפגש הראשון עם ציבור הסוכנים במסגרת כנס ארצי של הלשכה, בעקבות המינויים החדשים ברשות. גם מנכ”לי חברות הביטוח, שדרות הניהול בהן ובכירי איגוד חברות הביטוח, בראשות היו”ר יאיר המבורגר והמנכ”ל ד”ר גיא רוטקופף, ייקחו חלק ב’מדורת השבט’ בתחום הביטוח הכללי, שהינו ליבת הפעילות ואף חוט השדרה העסקי של הענף.

מדובר במגה אירוע: שבעה בתי מלון, כל צמרת הממשלה שקשורה לענף הביטוח, עשרות אנשי חברות, מאות רבות של סוכנות וסוכני ביטוח וכל צמרת מנכ”לי חברות הביטוח, השמאים, חברות הקשורות לענף ועוד.

לצד הגורמים המקצועיים־העסקיים צפויים לפקוד את הכנס שרים וחברי כנסת מכל סיעות הכנסת ה־22. בהנחה שעד קיום הכנס תושבע ממשלה חדשה, הרי קיימת חשיבות רבה בחיזוק מבנה הכוח הפוליטי של הלשכה במישור הפרלמנטרי, לטובת המשך רתימת נבחרי הציבור לקידום האינטרס הציבורי והמגנים האנושיים שלו – סוכני הביטוח.

פסיפס האורחים המכובדים יכלול בנוסף בכירים מארגונים עמיתים, שיש בהם כדי להעניק ערך מוסף ולתרום לפעילות הסוכנים. אליהם יצטרפו מרצות ומרצים ממגוון עולמות תוכן, שהמכנה המשותף ביניהם הוא עולם הסוכנים ואתגריו במכלול רחב של היבטים.

אומנים ומופעים מובילים
הכנס הקרוב יזמן לנו כמיטב המסורת הופעות של האומנים המובילים בישראל, עם המופעים הסוחפים ביותר והפתעות שיחשפו במהלכם. עוד בטרם נחשוף את האומנים, נוכל לומר כי אחרי הדיונים המפרים ביום, צפויות שעות בין הערביים והלילה להוות תפאורה מרהיבה לכנס אלמנטר אשר מבטיח רבות – ובמאמץ מיוחד גם יעמוד בציפיות הגבוהות.

פרידה ממנכ”ל הלשכה
אינני יכול לסיים מבלי לציין את מנכ”ל הלשכה היוצא, רענן שמחי, שהודיע לאחרונה על פרישתו מהתפקיד. הייתה לי הזכות להכיר את רענן בקדנציה הנוכחית, מסוף 2017 . מאז, לאורך כשנתיים, נוצרו בינינו יחסי עבודה קרובים, המושתתים על חברות, אמון ושיתוף פעולה הדוק ויום יומי. נמצא את ההזדמנות להיפרד מרענן באופן ההולם לתרומתו ולאישיותו, אולם אני מוצא לנכון בהזדמנות זו להוקיר ולהלל את פעילותו עבורנו באופן המקצועי, המסור והנאמן ביותר.

מה מיוחד בכנס אלמנטר 2019?

זה כמו נופש משפחתי גדול שיש בו הרצאות, סמינרים והעשרה, עדכוני ידע וגם, כן גם צריך להנות, עם המון כיף. כנסי אילת שלנו כבר מזמן הפכו לסמלי סטטוס. עד שעה 17:00 אנחנו לומדים, מתעדכנים, מתדיינים, פותרים עניינים מקצועיים. אבל מהשעה 17:00 מתחיל הכיף הגדול – קודם כל נפתחים הברים, אחרי זה מתחילות המסיבות לתוך הלילה – מכינים לכם שם הופעות מטורפות, אירועים פרטייםשל חברות ועוד המון הפתעות.

וכמובן, מי שאוהב לצחוק ולהתגלגל בסוף הכנס – השנה יהיה אומן משודרג ואנחנו לא נגלה מי זה יהיה.

אז אתם יודעים מה החבר’ה אומרים – אם אתה לא שם אתה לא בענף. אנחנו רוצים לראות אתכם – אני וכל צוות הלשכה מחכים לכם. נתראה באלמנטר 2019.

ההרשמה לכנס אלמנטר ה־33 שיתקיים בנובמבר בעיצומה ומלאי החדרים בבתי המלון הולך ואוזל ומי שעדיין לא נרשם, אני מזמין אותו להירשם.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email