מחשבון משרד האוצר לביטוח חובה: הביטוח הישיר לא זול יותר מביטוח באמצעות סוכן

בפוליסת ביטוח חובה לנהג צעיר ש. שלמה מציעה את הפרמיה הזולה ביותר ומנורה מבטחים את היקרה ביותר. במדד השירות - AIG במקום הראשון
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חברות הביטוח הישיר מתהדרות בכך שהן יכולות להציע את המחירים הזולים ביותר כי הן לא גובות מהלקוח עמלת סוכן. ואולם, מבדיקה במחשבון משרד האוצר לביטוח חובה לנהג צעיר עולה תמונה שונה לחלוטין. הכנסנו למחשבון את הנתונים הבאים: רכב פרטי בנפח מנוע של 1,600 סמ”ק, גיל הנהג – 21 , וותק רישיון – 4 שנים. לרכב מערכות בטיחות ונהיגה מתקדמות (מה שמקנה הנחות בפרמיה), ללא שלילת רישיון או תאונה בשלוש השנים האחרונות.

על פי משרד האוצר, המחירים במחשבון מתעדכנים בקביעות ונקבעים בהתאם לדיווחי החברות. AIG במקום ה־11 מחשבון האוצר מציע פרמיות של 13 חברות ביטוח. החברה הזולה ביותר על פי המחשבון היא ש. שלמה חברה לביטוח בע”מ, עם פרמיה בסך 1,431 שקל לשנה, ואחריה בסדר עולה בגובה הפרמיה נמצאות כלל חברה לביטוח, איילון, ביטוח חקלאי, הכשרה והראל. איי.די.איי (ביטוח ישיר,9,000,000) נמצאת במקום השישי עם פרמיה בסך 1,949 שקל לשנה, ואילו AIG נמצאת במקום ה־ 11 עם פרמיה בסך 2,043 שקל לשנה.

חברות הביטוח הישיר לא זולות יותר | צילום: fotolia

מנורה מבטחים היא היקרה ביותר עם 2,125 שקל לשנה. במחשבון מופיע גם דירוג החברות מבחינת מדד השרות שלהן. AIG נמצאת במקום הראשון עם ציון 79, ביטוח ישיר עם ציון 76, ואילו החברות שעובדות עם סוכנים מדורגות גבוה גם במחיר וגם בציון, ביניהן הראל עם ציון 77, הכשרה עם ציון 76 וש. שלמה ואיילון עם ציון 7.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email