מטרה לאומית: פוליסת ביטוח אחידה לרכב אוטונומי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ארגון חברות הביטוח בקנדה (IBC) ממליץ להנהיג פוליסת ביטוח אחידה לביטוח הרכב האוטונומי, במקום שכל חברת ביטוח תצא עם פוליסת ביטוח משלה. זו תהיה הפוליסה שעל פיה ישלמו פיצויים לנפגעי תאונות בהן מעורב הרכב האוטונומי.

הפוליסה האחידה לביטוח רכב אוטונומי תפצה אנשים שנפגעו מהמכונית האוטונומית, בין אם נהג בה נהג אנושי ובין אם הרכב נסע בשליטה של המיכון האוטונומי. הפיצוי לנפגעים יהיה בדומה למה שמקובל בפוליסת ביטוח רכב המקובלת עתה. הוצאת הפוליסה החדשה תחייב תיקונים בחוקי ביטוח ובתקנות התעבורה הפדרליים של קנדה.

רכב אוטונומי. פוליסה אחידה לפיצוי הנפגעים | צילום: shutterstock

המלצות נוספות של ארגון חברות הביטוח הקנדי: הקמת מסד נתונים משותף ליצרני הרכב, בעלי הרכב וחברות הביטוח כדי לקבוע מהם הגורמים להתנגשות. יש גם לעדכן את תקנות בטיחות הרכב לטכנולוגיות החדשות ולעידן מתקפות הסייבר.

הלוויין ישלם: מבטחת יפנית משתמשת בלוויינים לתשלום תביעות

המבטחת היפנית הגדולה TOKIO MARINE תתחיל להשתמש בתמונות לוויין כדי להעריך נזקי שיטפונות. בדרך זו, רוצה המבטחת היפנית לזרז את תשלום הפיצויים לנפגעים מהשיטפונות. באחרונה הייתה ביקורת ביפן על ההליכים האיטיים בתשלום פיצויים למבוטחים שנפגעו קשה מהשיטפונות.

חברות הביטוח היפניות הגדולות שקדו על חיפוש דרכים כדי לזרז תשלום התביעות של המבוטחים. היקף הפיצויים באירועי השיטפונות מגיעים למיליארדי דולרים. TOKIO MARINE חברה עם NICHINDO האמריקאית, המתמחה בניצול הלוויינים לצרכים אזרחיים.

בכירים ב־TOKIO MARINE ציינו כי התמונות שיופקו באמצעות הלוויין ינותחו באמצעות האינטליגנציה המלאכותית. בהתאם לשיטה שפותחה, אם השיטפונות יגיעו לגובה של 45 סנטימטרים ויותר, המבטחת תנתח את התביעות בלי לשגר שמאים לנכסים שנפגעו. בדרך זו, יוכלו לשלם למבוטחים תוך כמה ימים מקרות האירוע.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email