מיזוגים בצמרת בתי ההשקעות בישראל

אלטשולר שחם במו"מ לרכישת פסגות. שווי העסקה מוערך בין 1-1.5 מיליארד שקל. נדרש אישור רשות התחרות ורשות שוק ההון
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אלטשולר שחם גמל ופנסיה מאשרת כי היא בוחנת את רכישת פסגות בית השקעות. שווי העסקה מוערך ב-1-1.5 מיליארד שקל.

בדיווח לבורסה מציינת אלטשולר שחם כי "בהמשך לפרסומים בתקשורת אודות משא ומתן המתנהל לרכישת פסגות בית השקעות, מתכבדת החברה להודיע כי כחלק מפעילותה לאיתור ובחינת הזדמנויות עסקיות, בוחנת החברה מעת לעת את האפשרות לרכוש חברות בתחום פעילותה. בגדר זאת, בוחנת החברה מול בעלת השליטה בפסגות, את אפשרות רכישת בית ההשקעות. מובהר כי תהליך בדיקת רכישת פסגות נמצא בשלב מוקדם והחברה תשוב ותדווח בנושא ככל שיידרש על פי דין".

המו"מ מתנהל מול קרן אייפקס ישראל, בעלת השליטה בפסגות, המנוהלת בידי זהבית כהן. אלטשולר שחם גמל ופנסיה הוא מבתי השקעות הצומחים והבולטים בשוק, הנסחר לפי שווי שוק של 3.6 מיליארד שקל. רק לאחרונה ניהלה מו"מ לרכישת בית ההשקעות הלמן אלדובי, אך נסוגה מהעסקה והוא נמכר לחברת הפניקס תמורת 275 מיליון שקל.

מיזוג של שני בתי השקעות מהגדולים בישראל. צילום: shutterstock

יש לציין, שמשום שמדובר במיזוג של שני בתי השקעות מהגדולים בישראל, העסקה תיבחן בידי רשות התחרות ובידי רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון.

קרן אייפקס רכשה את השליטה בפסגות ב-2010, ובחמש השנים האחרונות היא מנסה לממש את ההחזקה שלה בבית ההשקעות. לפני שבועיים דיווחנו כאן כי ראובן קפלן, מנכ"ל פסגות, הודיע על פרישתו מתפקידו. בענף ייחסו את העזיבה שלו ליחסים הרעועים עם זהבית כהן. מאז נרכשה פסגות בידי אייפקס נרשמה שורת עזיבות של מנכ"לי פסגות לאחר תקופות כהונה לא מלאות – רונן טוב, חגי בדש וברק סורני, והיו"ר עבאדי-בויאנג'יו, שפורסם לגביה כי עזיבתה הייתה על רקע מתיחות חריפה בינה לבין כהן.

ביולי האחרון דווח בתקשורת כי נוהל מו"מ בין פסגות לקבוצת משקיעים בהובלת רון ויסברג וקרן אמטרסט. על פי הדיווח, באמטרסט תמחרו את פסגות לפי שווי פעילות של 350 מיליון דולר, בעוד קרן אייפקס מעריכה את שווי הפעילות ב-400 מיליון דולר.

אלטשולר שחם מוביל בהכנסות בתי ההשקעות וב-2019 רשם הכנסות של כ-925 מיליון שקל.   ההכנסות של פסגות קטנו מ-954 מיליון שקל ב-2017 לכ-851 מיליון שקל ב-2019. על פסגות רובץ גם חוב שנאמד במאות מיליוני שקלים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email