מיזם זרקור פנסיוני הושק בלשכה במפגש הסוכנים המתנדבים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ביום שלישי בשבוע שעבר התקיים מפגש חברי וחברות הלשכה שהתנדבו לקחת חלק במיזם "זרקור פנסיוני". במפגש זה לקחו חלק 25 סוכנים מקרב 48 מתנדבים.

סו"ב יוסי אנגלמן, נשיא הלשכה בפועל, פתח בסקירת תהליך התהוות המיזם שבעקבותיו יצא קול קורא מטעם השרה לשוויון חברתי מירב כהן והממונה על שוק ההון ד"ר משה ברקת ובו פניה לסוכנות וסוכנים פנסיונים להתנדב למיזם.

מפגש זרקור | צילום: באדיבות הלשכה

מדובר במתן שירות ייעוץ פנסיוני לקראת פרישה לאזרחים ממעמד סוציו אקונומי נמוך. הייעוץ כולל בדיקה באמצעות המסלקה והר הביטוח. השירות מסתכם בהמלצות שיש בהן כדי לשפר את מצבו של האזרח לקראת פרישה, בדיקת כפלי ביטוח, הוזלת דמי ניהול ובדיקת מוטבים. השירות מתבצע ללא גביית שכר טרחה מכול סוג שהוא.

הכרה בערכו של הסוכן

בהמשך המפגש הסביר סו"ב רם אמית, המרכז את הפרויקט בלשכה, את חשיבות המיזם ועמד על כך שמאות אלפי שכירים, ממעמד סוציו אקונומי נמוך שצורפו לקרנות פנסיה לא פגשו סוכן פנסיוני או יועץ פנסיוני שייעץ להם בבחירת מסלול התואם את מצבם הכלכלי והמשפחתי. לטענתו של אמית מיזם זה חשוב ביותר מבחינה חברתית. זו התנדבות הזוכה להכרה בערכו של סוכן הביטוח כבעל מקצוע על ידי רשות שוק ההון והמשרד לשוויון חברתי.

בהמשך המפגש הציגה ליאור זהר מרשות שוק ההון את המיזם מזווית הראיה של הרשות והמשרד לשוויון חברתי. המצגת שהועלתה על ידה תיארה את שלבי תהליך הייעוץ, המשוב והבקרה על פעילות הסוכן ושביעות רצון האזרח מקבל השירות.

את המפגש סיים סו"ב ישי חוף מתכנן פרישה שדיבר על חשיבות תכנון הפרישה והציע למתנדבים להסתייע בו ככל שיצטרכו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email