מיזם חדשני בלשכה: הכשרה והשמת רפרנטים בביטוח בשיתוף רשות התעסוקה

המכללה לפיננסים וביטוח תכשיר עובדים לפי דרישת סוכנויות וחברות ביטוח; העובדים לא ישלמו על ההכשרה ואף ישובצו עם סיומה במקום עבודה מובטח מראש
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לאור המחסור המשווע בעוזרים ועוזרות מקצועיות (רפרנטים/יות) בענף הביטוח, פתחה הלשכה מיזם חדשני מסוגו להכשרת עובדים מקצועיים אלה, וזאת בשיתוף עם רשות התעסוקה.

מאחורי המיזם עומד מנכ”ל הלשכה רענן שמחי שמסביר: "הצורך בעובדים ועובדות בעלי ידע והכשרה מקצועית איכותית ידוע לכולם, ביחוד בתחום הביטוח אשר מצריך הבנה ויכולת התמקצעות רחבה ומתמשכת. לשכת סוכני ביטוח חרטה על דגלה להוביל את המכללה להכשיר דורות חדשים של עובדים בענף ובמקביל לחזק מקצועית את העובדים הקיימים.

רענן שמחי | צילום: גיא קרן

המכללה מאפשרת לקיים 'כיתות ייעודיות' על פי דרישת סוכנות הביטוח/חברת הביטוח, באופן שיאפשר לעובדים ללמוד, להתמקצע, למקצועות  הדרושים לסוכנים ו/או לחברת הביטוח, תוך הכרות מקדימה בין העובדים כבר בשלב ההכשרה בטרם הגעתם למקום העבודה הייעודי".

מינימום משתתפים בקורס הוא 30. את הקורסים יממנו הסוכנויות או חברות הביטוח שמבקשות להכשיר עבורן את העובדים/ות לפי 4,500 שקל לעובד. הקורס עצמו יתפרס על פני 12־15 מפגשים שבסיומם נשלחים העובדים לסוכנות שדרשה אותם. במהלך הקורס יקיימו נציגי הסוכנות/החברה ביקורים במכללה לשמירת קשר אישי עם העובדים העתידיים שלהן.

3 מודלים של הכשרה

לדברי שמחי, יהיו שלושה מודלים של הכשרה מקצועית:

1. בית סוכנים או סוכנות גדולה יכולים לבקש מהלשכה להכשיר עבורם 30 רפרנטים. שירות התעסוקה ישלח ללשכה עובדים בהתאם לסינון ראשוני כמו – תודעת שירות גבוהה והיכרות עם אופיס ואקסל. בשלב הבא יתקיימו ראיונות אישיים עם המועמדים באמצעות חברה מקצועית חיצונית, שבהם ישתתפו נציגי הסוכנות/חברת הביטוח, אליה מיועדים העובדים, ואז יתבצע הסינון הסופי.

בימים אלה מסיימת קבוצת פיילוט ראשונה את קורס הרפרנטים ובה 20 בנות ובנים בהזמנת בית הסוכנים "אליפים".
באופציה זו יש גם אפשרות שהסוכנות או החברה תביא בעצמה את 30 האיש שלה לשם הכשרה מקצועית.

2. סוכנות שצריכה פחות רפרנטים ולא 30 – לצורך הקורס יאוגדו העובדים הנדרשים משתיים או יותר סוכנויות וייפתח עבורם קורס משותף.

3. בשלב האחרון, לאחר הפיילוטים של הסוכנויות הגדולות, ייפתח המיזם לסוכנים קטנים שצריכים 1־2 עובדים מקצועיים.
גם לחברות הביטוח הלשכה מייעדת את ההכשרה המקצועית של עובדים מקצועיים בביטוח גם לחברות הביטוח.

שמחי: "אנחנו פונים לכול חברות הביטוח, שגם הן סובלות ממחסור בכוח אדם מקצועי ואומר להם – אני יודע לייצר לכם עובדים מקצועיים. מה אתם צריכים? חתמים? נפתח עבורכם – קורס חתמים; אלמנטרי? כנ"ל. יש כבר חברת ביטוח אחת שניפגש איתה בשבוע הבא לגבי רפרנטיות".

 

כך יעבוד המיזם:

  • גיוס העובדים על ידי המכללה / הסוכנות – בליווי המכללה.
  • פתיחת כיתה ייעודית להכשרה ע"י המכללה.
  • מימון ההכשרה על ידי הסוכנות אליה מיועדים העובדים/עובדות.
  • מבחן מסכם בתום הקורס.
  • מסיימי הקורס ישתלבו בסוכנות ויחלו בעבודה השוטפת.
  • המועמדים יחתמו על הסכם עבודה מול הסוכנות תוך התחייבות לשנת עבודה מלאה מתום הקורס.
  • בשלב ראשון יתקיימו הקורסים בתל אביב ויורחבו למחוזות לפי דרישה.

לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר עם אסתי פלד במייל: [email protected]

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email