מיטב דש יוצאת מתחום ההלוואות החברתיות

מעתה תציע החברה אשראי ממקורות עצמיים בלבד ‰ אסף עזרא, יו"ר מיטב דש הלוואות: “הוחלט על הרחבה וגיוון של תחומי פעילות האשראי הצרכני”
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

שנתיים וחצי לאחר שרכשה את מלוא המניות של פלטפורמת ההלוואות החברתיות eLoan, מודיעה מיטב דש הלוואות שתתמקד במתן אשראי ממקורות עצמיים. מהחברה נמסר כי היא יוצאת מתחום ה־P2P לאור הכוונה להטיל מגבלות רגולציה על גופים הפועלים במקביל בתחום ההלוואות הצרכניות – הן כנותני אשראי (ממקורות עצמיים) והן כמתווכי אשראי (פלטפורמות P2P). בהתאם לכך, החל מה־30.7.19 לא יהיה ניתן להשקיע כספים חדשים בפלטפורמת ההלוואות החברתיות וכפועל יוצא, כספי הלוואות שיוחזרו לא יושקעו בהלוואות חדשות.

אסף עזרא, יו"ר מיטב דש הלוואות: "בחודשים האחרונים בחנה מיטב דש הלוואות את פעילותה בתחומי האשראי. לאחר ניתוח מעמיק אשר מביא בחשבון גם את הוראות הרגולטור שצפויות להיכנס לתוקפן בקרוב, הוחלט על הרחבה וגיוון של תחומי פעילות האשראי הצרכני ממקורות עצמיים. אנו מאמינים שגוף המעניק אשראי צרכני חייב להיות שקוף ומפוקח. מיטב דש הלוואות צפויה להמשיך ולהתפתח לתחומי פעילות נוספים תוך שימוש ביכולות הטכנולוגיות שפותחו בחברה".

אסף עזרא | צילום: יח"צ

עוד נמסר, כי מיטב דש הלוואות מגדילה את תחומי מתן האשראי ומרחיבה את פעילותה בתחומים כגון אשראי מגובה נדל"ן, קבוצות רכישה, אשראי לרכבים, ואשראי בנקודות מכירה. לאחרונה, נחתמו מספר שיתופי פעולה עם גופים מסחריים בתחומים אלה זאת בנוסף לתחום "אשראי לכל מטרה". כחלק מאסטרטגיה זו, אשר נבחנה לעומק בתקופה האחרונה, תציע החברה הלוואות ממקורות עצמיים בלבד.

חברת מיטב דש הלוואות (לשעבר) eLoan, מבית ההשקעות מיטב דש, הוקמה בשנת 2012 כפלטפורמה להלוואות חברתיות בתחום ה־P2P. החברה פועלת ליצירת אלטרנטיבה טכנולוגית ופשוטה בשוק ההלוואות בהשוואה למערכת הבנקאית באמצעות טכנולוגיות מתקדמות. בנובמבר 2016 רכש בית ההשקעות מיטב דש את מלוא הון מניות החברה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email