מיטב דש מעמיקה פעילותה בתחום האשראי הצרכני

רוכשת את פלטפורמת ההלוואות החברתיות eLoan. מנכ"ל מיטב דש: "מאמינים שנוכל להביא את בשורת התחרות לתחום ההלוואות לפרטיים"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בית ההשקעות מיטב דש רוכש את מלוא הון המניות של חברת eLoan. כיום מיטב דש מחזיקה ב־20% בלבד מהמניות, אותם רכשה באפריל 2015. סכום הרכישה הכולל לא נמסר אך הוא יכלול, בין היתר, תשלום במזומן לבעלי מניות eLoan ותשלום נוסף שמבוסס על רווחי החברה בשנים הקרובות. בנוסף, התחייבה מיטב דש להזרים כסף לתפעול השוטף של החברה. eLoan היא פלטפורמה אינטרנטית להלוואות חברתיות, המפגישה בין מלווים ללווים (peer-to-peer). מיטב דש מתכוונת להמשיך ולהפעיל את הפלטפורמה הקיימת, ובנוסף לרתום את הטכנולוגיה שפותחה בחברה כבסיס לפעילות מתן אשראי צרכני ממקורותיה.

ממיטב דש נמסר כי מדובר במהלך המרחיב את פעילות בית ההשקעות בתחומי האשראי הצרכני ומחזק את תחום ההלוואות החוץ בנקאיות ההולך וגדל. מיטב דש תהפוך לבעלת השליטה המלאה בחברה, כחלק מהאסטרטגיה הכוללת של החברה בתחום האשראי.

אילן רביב, מנכ"ל מיטב ד"ש | צילום: רמי זרנגר
אילן רביב, מנכ"ל מיטב ד"ש | צילום: רמי זרנגר

מנכ"ל מיטב דש, אילן רביב, מסר כי "מטרת הרכישה היא להמשיך ולחזק את פעילותינו בתחום האשראי הצרכני לצד פעילותינו באשראי לחברות קטנות ובינוניות עם השקעתנו בחברת פנינסולה. אנחנו מאמינים שנוכל להביא את בשורת התחרות לתחום ההלוואות לפרטיים, הן בשירות והן במחיר".

מנכ“ל eLoan, עופר כרמל, ציין בעקבות הרכישה, "אנו רואים ברכישה חלק טבעי מהתפתחות החברה וצמיחת תחום ההלוואות החברתיות בישראל. הנתונים מראים כי הציבור מכיר בצורך ומאמין בחלופה לבנקים ולחברות האשראי והיה זה אך טבעי שיגדל גם העניין של בתי השקעות ומשקיעים מוסדיים בתחום. חשוב להדגיש כי החברה רואה ברכישה הזדמנות משמעותית להגיע לשווקים חדשים, להתפתח ולקדם את תחום האשראי הצרכני כולו".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email