מיטב דש תרכוש מהפניקס את פעילות הפנסיה של הלמן אלדובי

סכום הרכישה עומד על סך של 45 מיליון שקל; מנכ"ל מיטב דש: "זהו צעד נוסף באסטרטגיית הצמיחה המתמדת של קרנות הפנסיה המנוהלות על ידי מיטב דש"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בית ההשקעות מיטב דש חתם על הסכם לרכישת פעילות קרן הפנסיה ברירת המחדל של הלמן אלדובי תמורת סכום של כ-45 מיליון שקל. סך היקף הנכסים המנוהלים במסגרת פעילות קרנות הפנסיה הנרכשות עומד על כ-4.34 מיליארד שקל, נכון ליום 31.1.2021. אתמול דיווח הלמן אלדובי על התקיימותם של התנאים המתלים להשלמת העסקה עם הפניקס. מועד ההשלמה הצפוי הוא ביום ראשון הקרוב לפי מחיר למניה של 8.03.

ההסכם נחתם עם הפניקס, שרכשה לאחרונה את בית ההשקעות הלמן אלדובי תמורת 275 מיליון שקל. לפי ההסכם עם הפניקס, בכפוף להשלמת עסקת המיזוג בין הפניקס לבית ההשקעות הלמן אלדובי, במסגרתו עתידה הפניקס לרכוש את מלוא 100% הון המניות של הלמן אלדובי, תרכוש מיטב דש גמל ופנסיה את קרנות הפנסיה החדשות שבניהול הלמן אלדובי.

טדי לין | צילום: יח"צ
20 מיליארד בנכסים

טדי לין, מנכ"ל מיטב דש גמל ופנסיה, הוסיף: "רכישת קרנות הפנסיה החדשות של הלמן אלדובי מהווה נדבך נוסף באסטרטגיית הצמיחה המתמדת של קרנות הפנסיה המנוהלות על ידי מיטב דש. תחום חיסכון ארוך הטווח, והפנסיה בפרט, הינו מנוע צמיחה לחברה ועם השלמת הרכישה, תנהל החברה נכסי עמיתים בשווי של כ-20 מיליארד שקל בקרנות הפנסיה. אנו מאמינים כי הרחבת מעטפת המעסיקים והלקוחות מולם אנו עובדים, והמשך הובלה בביצועים, יאיצו את צמיחת החברה".

אורי אלדובי, יו"ר הלמן-אלדובי: "העסקה שהושלמה היום ותכנס לתוקפה בשבוע הבא משקפת להלמן אלדובי שווי של 275 מיליון שקל, כמעט כפול משוויו לפני כשלוש שנים כשהפך לציבורי. לא היינו מצליחים לעשות זאת ללא העבודה המאומצת והמקצועית של כל אחת ואחד מהעובדים והמנהלים בבית ההשקעות. לאורך כל הדרך שמנו דגש על כך שמרבית עובדינו ומנהלינו יקלטו בהפניקס ובמיטב דש וכך אכן יקרה. אנחנו מסיימים תקופה ארוכה בעצב, אבל גם בסיפוק ובגאווה גדולה על שורה של מהלכים שהובלנו. בכלל זה הקמת קרן הפנסיה הפרטית הראשונה בישראל, התחרות הצרכנית שחוללנו עם פנסיית ברירת המחדל, תחום ההשקעות האלטרנטיביות המתקדמות ועוד. אני מאחל הצלחה גדולה לעובדים, למנהלים ולמנהלות ולהפניקס בהמשך הדרך".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email