מייצרים אלטרנטיבה: נפתח סניף ראשון של הבנק החברתי

אגודת האשראי "אופק" חתמה על הסכם שת"פ עם עובדי סלקום. עובדות ועובדי החברה יהיו הראשונים להנות מאפיקים פיננסיים מתקדמים ושירותים חכמים, כשהם גם הבעלים וגם הלקוחות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אגודת האשראי "אופק", המכונה "הבנק החברתי", חתמה השבוע על הסכם שיתוף פעולה ראשון עם ועד העובדים של חברת סלקום, לראשונה מאז קיבלה את הרישיון למתן שירותי פיקדון ואשראי מאת הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון.

במסגרת שיתוף הפעולה "אופק" תקים עבור 3,500 עובדי חברת סלקום 'סניף בנק חברתי' שיהווה מסגרת פיננסית כוללנית, במסגרתה ועד העובדים יוכל לספק שירותים מותאמים לעובדיו על בסיס התשתיות של אגודת האשראי. למעשה, עובדי סלקום מקימים לעצמם "אגודת אשראי" והופכים להיות הבעלים של 'סניף הבנק' שלהם, על גבי מערכות אופק. מהלך זה יגדיל את מספר החברים בקואופרטיב לכ-10,000 איש.

מיה ניב. צילום: גלב סמירנוב

אופק תציע בהדרגה לוועד עובדי החברה פלטפורמה דיגיטלית שמאפשרת לוועד לספק לעובדיו באמצעות אגודת האשראי שירותים פיננסיים מקיפים, בדומה למקובל במערכת הבנקאית, תחת המותג "ועד עובדי קבוצת סלקום". השירותים יכללו פתיחת חשבון עו"ש, הזמנת ושימוש בכרטיסי אשראי, תכניות חיסכון בהתאמה למטרות משפחתיות, הלוואות מותאמות לצרכי העובדים, מערך ערבויות ואשראי, עידוד חיסכון וגיוס כספים המיועד לקידום מטרות לטובת העובדים וייעוץ לכלכלת המשפחה.

שירות הוגן ומשתלם

אופק, שפועלת על בסיס לשכת השירות לשירותי מחשוב בנקאי של חברת TCS מבית טאטא, שזכתה במכרז של אגף התקציבים במשרד האוצר, תספק מסגרת מקיפה למתן השירות, כולל שירות לקוחות, מערכות טכנולוגיות, רגולציה ותפעול.

מיה יניב, יו"ר ועד עובדי קבוצת סלקום: "אני מלאת גאווה על שיתוף הפעולה העוצמתי עם בנק אופק, הבנק החברתי הראשון. במסגרת שיתוף הפעולה, עובדות ועובדי קבוצת סלקום יהיו הראשונים להנות מאפיקים פיננסיים מתקדמים ושירותים חכמים, וכל זה בבנק ייחודי וראשון מסוגו בישראל שבו הם גם הבעלים וגם הלקוחות. זה אירוע מרגש".

עו"ד יהודה טלמון, יו"ר אגודת האשראי אופק: "מדובר במהלך ראשון מסוגו של שיתופי פעולה אסטרטגיים שאנו עורכים, במסגרתם אופק תספק לגופים, ארגונים וקהילות פלטפורמות לאספקת שירותים פיננסיים לחבריהם. זאת, במטרה לייצר אלטרנטיבה לבנקים ולהוות פלטפורמה לשינוי כלכלי חברתי בישראל. עובדי קבוצת סלקום ייהנו משירותים פיננסיים הוגנים ומשתלמים כמו שלא קיים באף בנק כיום במדינת ישראל".

אילוסטרציה: shutterstock

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email