מינוי של ח"כ חיים כץ לראש ועדת המשנה לענייני פנסיה טורפד והקמת הוועדה נדחתה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ועדת הכספים בכנסת היתה אמורה לאשר השבוע את הקמתה של ועדת משנה לענייני פנסיה, בראשותו של ח"כ חיים כץ, אלא שמשרד האוצר מנע את מינויו של כץ ואת הקמת ועדת המשנה. כדי לעמוד בראש הוועדה, נדרש כץ להצטרף לוועדת הכספים במקום הנשיא החדש רובי ריבלין, אבל חברי מפלגת יש עתיד שיושבים בוועדה הודיעו כי הם חוזרים בהם מהסיכומים המוקדמים לאשר את הצטרפותו לוועדה ואת מינויו לראש ועדת המשנה.

נכון לעכשיו, נדחתה ההצבעה למועד לא ידוע. ההערכות הן שמאחורי הסירוב עומד הדרג המקצועי במשרד האוצר, שמעדיף כי כץ לא יהיה מעורב בענייני הפנסיה. כץ, שמכהן כיו"ר ועדת העבודה והרווחה של הכנסת, מונה בכנסת הקודמת לעמוד בראש ועדת משנה לענייני פנסיה והוא ח"כ שפועל הכי הרבה בכנסת למען הפנסיה.

הוא היה מעורב ברפורמות רבות בתחום והיו לו לא מעט חילוקי דעות עם משרד האוצר בנושאי הפנסיה. בכנס הלשכה שנערך באילת במרץ אמר כץ כי "האחריות למשבר הפנסיה לא מוטלת על כתפי הסוכנים. המדינה היא זו שאחראית לכך שרבים יפרשו ללא פנסיה הולמת. היא חיסלה את החיסכון ההוני. היא גם לא היתה צריכה לבטל את ביטוחי המנהלים. פוליסות בעלות מקדמים מובטחים היו אפשרות טובה שלא קיימת יותר".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email