מי יישב על כיסא הממונה ביום ראשון?

ועדת האיתור למחליף הממונה טרם התכנסה. בכירים בענף הביטוח: "מדובר בזלזול בציבור עצמו ולא רק בענף שלם שהרגולטור הזה הוא כל כך דומיננטי בהתנהלות שלו"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"שערוריה", כך אומרים בכירים בענף הביטוח לאור העובדה שהוחלט על הקמת ועדת איתור לממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, כבר לפני חודשיים, והיא עדיין לא התכנסה, וזאת למרות העובדה שהממונה דורית סלינגר, מסיימת היום את תפקידה, וביום ראשון הרשות תפעל ללא ממונה.

לדברי בכירים בענף הביטוח, "מדובר בזלזול בציבור עצמו ולא רק בענף שלם שהרגולטור הזה הוא כל כך דומיננטי בהתנהלות שלו".

גורמים ברשות שוק ההון עצמה אמרו ל"ביטוח ופיננסים" שאין להם מושג מה קורה וכי הם מחכים להוראות משרד האוצר ונציבות שירות המדינה. לאור מעורבותו האישית של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בנושא, שהוא גם זה שהמליץ למשרד האוצר על הקמת ועדת האיתור לממונה, וכן לכלול בה נציגים של נציבות שירות המדינה, ההערכה היא שגם יכפה על האוצר למנות ממלא מקום עד לבחירת המינוי הקבוע.

ממלאי המקום הטבעיים לתפקיד, שמכירים את עבודת הרשות באופן מקצועי, הם סגניה הבכירים של סלינגר – הראל שרעבי, אסף מיכאלי ויואב גפני. שם אחר שהופיע כאופציה לממלא מקום הוא אסף מסינג, היועץ המשפטי של משרד האוצר.

למעלה מ־20 מועמדים הגישו מועמדות לתפקיד, ביניהם: עו"ד מיה ליקוורניק, לשעבר שותפה במיתר־ליקוורניק; ד”ר גתית גור־גרשגורן, הכלכלנית הראשית של רשות ני"ע; רמי דיין, מנכ"ל אגם לידרים; יואב בן אור, מנהל עמיתים, קרנות הפנסיה הוותיקות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email