מי עלתה ומי ירדה: סקר שביעות רצון סוכני הפיננסים 2022

גם השנה מור השקעות במקום הראשון; אלטשולר שחם דורגה במקום האחרון. סוכנים העובדים עם מנורה מבטחים מתלוננים על כך שמדיניות דמי הניהול שלה פוגעת בהם
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מור השקעות מובילה גם השנה במקום הראשון בסקר שביעות הרצון של סוכני הפיננסים בלשכת סוכני הביטוח. בית ההשקעות זכה לציון ממוצע כולל של 3.6 מתוך 5; כלל ביטוח במקום השני עם ציון 3.3 ובמקום האחרון אלטשולר שחם, שדורגה אחרונה גם אשתקד. BE THE BANK דורג במקום במקום הראשון בשוק המוצרים האלטרנטיביים.

בסקר, שהתבצע על ידי מכון שריד ותוצאותיו התפרסמו היום בכנס הפיננסים ע"ש ארז גוטמן, "הסוכן כמגדלור פיננסי" – השתתפו 492 חברי וחברות לשכה. בין המשתתפים בסקר ישנם 68 שלא עוסקים בתחום הפיננסים.

סקר פיננסים 2022

מהסקר עולה ש-97% מהמשיבים עוסקים בשיווק גמל והשתלמות; 92% בשיווק פוליסות חיסכון; 89% בשיווק קופות גמל להשקעה. בתחום ההשקעות האלטרנטיביות עלה שיעור העוסקים ל-28% לעומת 25% אשתקד.

מדיניות דמי הניהול

השנה נשאלו סוכני הפיננסים לראשונה על מדיניות דמי הניהול של היצרנים, והסיוע שלהם לקבלת עסקים חדשים. לאחרונה הגיעו תלונות של סוכנים שטוענים כי חלק מהחברות מנהלות מדיניות דמי ניהול שפוגעת בהכנסות הסוכנים.

בשאלה "באיזו מידה המדיניות בנושא דמי הניהול מפריעה לך להביא עסק חדש (או לשמר עסק קיים)?", הגיעה מנורה מבטחים למקום הראשון מבין החברות הגדולות, מה שאומר שהמדיניות שלה נתפסת כגרועה ביותר בסוגיה זו. אלטשולר שחם במקום השני, הפניקס במקום האחרון. מבין החברות הקטנות – אנליסט במקם ראשון, מיטב דש באחרון.

על השאלה "באיזו מידה מדיניות דמי ניהול מהווה תחרות בלתי הוגנת בינך לבין החברה?", גם כאן מנורה מבטחים במקום הראשון, מגדל בשני ומור השקעות במקום האחרון.

החברות שמסייעות יותר מכל האחרות להביא עסקים חדשים לסוכנים היא כלל ביטוח ומגדל, שחולקות את המקום הראשון. אלטשולר שחם במקום האחרון.

שקיפות התגמול

עוד שאלה בנושא שביעות הרצון מההתנהלות החברות מול הסוכנים היא שקיפות התגמול. בנושא זה מור השקעות נמצאת במקום הראשון, כלל ביטוח בשני ואלטשולר שחם במקום האחרון.

מור השקעות נמצאת גם במקום הראשון בשביעות רצון מיעילות המענה לפניות בנושא תפעולי מול רפרנט השירות, מגדל במקום השני ואלטשולר שחם באחרון.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email