מכבי עוברת לביטוח סיעודי בהפניקס ומתחדשת בשירותים חדשניים

קופת חולים מכבי עוזבת את כלל ביטוח ומשיקה ביטוח סיעודי חדש. בין השירותים: נציג אישי קבוע למבוטח ודיגיטציה מלאה; לאומית עוברת לביטוח סיעודי במנורה מבטחים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יותר מ־1.3 מיליון חברי קופת חולים מכבי, אשר מבוטחים כיום בביטוח הסיעודי של הקופה (היום באמצעות כלל ביטוח), יעברו באופן אוטומטי ב־1 בינואר לביטוח הסיעודי החדש בחברת הפניקס, ללא כל שינוי בזכויות הפוליסה, למעט מבוטחים שכבר נמצאים בתהליך המימוש של זכויות הביטוח הסיעודי.

ההסכם הוא לחמש שנים עם אופציה להארכה לשלוש שנים נוספות.

רן סער ואייל לפידות | צילום: דוברות מכבי שירותי בריאות

לצד התעריפים הנמוכים ביותר למבוטחים בגילאי 70-20, שמבטיחה מכבי, ביחס לשאר הקופות, היא מדגישה במיוחד את תהליכי השרות החדשניים להם יזכו המבוטחים:

ליווי אישי – מנהל תביעה אישי ילווה את המבוטח לכל אורך התהליך. כל מבוטח שיבקש להגיש תביעה במסגרת הביטוח הסיעודי יזכה לליווי צמוד מטעם נציג/ה קבועים אשר יהיו אתו בקשר ישיר ובזמינות מלאה לכל אורך תהליך מימוש הזכויות בטלפון ובמייל אישיים, וייצרו אתו קשר באופן יזום בכל עדכון בעניינו.

"ביטוח דיגיטלי" – כלל הפעולות בביטוח הסיעודי של מכבי יוכלו להתבצע באופן דיגיטלי, דרך אתר אינטרנט חדש וייעודי.

עדכון אישי והדרכה מטעם עובדת סוציאלית – כל מבוטח שיגיש תביעה יקבל עדכון טלפוני על ההחלטה הסופית בעניינו מטעם עובד/ת סוציאלי/ת המומחים בתחום הביטוח הסיעודי.

במקרה של דחיית התביעה, המבוטח יוכל לקבל הסבר על אופן הגשת ערעור ועל האפשרויות העומדות בפניו בהגשת תביעה נוספת בעתיד, ככל שישנן.

סיוע במיצוי זכויות מול גופים אחרים – נציגי הביטוח הסיעודי יסייעו למבוטח לא רק בנושאים הנוגעים ישירות למימוש זכויותיו בביטוח הסיעודי של מכבי אלא יעניקו לו הכוונה גם בנוגע למימוש זכויותיו מול גופים אחרים כגון הביטוח הלאומי ומשרד הביטחון.

בתגובה מסר סו"ב איגור מורי, יו"ר ועדת הבריאות והסיעוד בלשכה: "יש לזכור כי הכיסוי בכל הקופות (פוליסה אחידה) הוא ל־5 שנים בלבד. מעבר לכך, הביטוח אינו מכסה תאונות דרכים ותאונות עבודה. אלה שנכנסו לביטוח זה בגיל מבוגר (60 ומעלה) זכאים לכיסוי מקוצץ יחסית. בנוסף, אין לשכוח כי מדובר בביטוח קולקטיבי לכל דבר ועניין שאינו מובטח בתנאיו ובמחיר לעתיד ומשתנה תדיר".

מנורה מבטחים זכתה במכרז הסיעודי לחברי לאומית

לאומית שירותי בריאות הודיעה השבוע, כי מנורה מבטחים היא הזוכה במכרז חדש לביטוח סיעודי לשלושת רבעי מיליון חברי הקופה. גם לאומית מעבירה את חבריה מכלל ביטוח
שמעניקה להם ביטוח סיעודי עד סוף 2018. במסגרת המכרז תבטח מנורה מבטחים יותר מ־200 אלף מבוטחים שכבר נמצאים כיום בביטוח הסיעודי ותקבל פרמיות בהיקף של כ־700 מיליון שקלים במהלך 5 שנים, כלומר כ־126 מיליון שקלים בשנה.

במכרז שהתקיים על פי הכללים שהוציאה רשות ההון נבחנו ההצעות הכספיות, וכן נבחנו פרמטרים נוספים מעבר למחיר, כמו מדד שירות (שמפורסם על ידי רשות שוק ההון) ותשואות הגוף הזוכה. חברת מנורה עתידה לנהל את קרן המבוטחים של מבוטחי לאומית. מנורה תישא ב־20% מהסיכון הביטוחי ואילו קרן המבוטחים (קרן הדדית שאליה מופרשות חלק מהפרמיות) תישא ב־80% מהסיכון.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email