מכירת הפניקס הושלמה תמורת 1.57 מיליארד שקל

קבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה קיבלה 1.57 מיליארד שקל, מתוכם 1.3 מיליארד במזומן, תמורת מכירת השליטה בחברה; העסקה הושלמה בסוף השבוע שעבר לאחר שאושרה על ידי הממונה על שוק ההון
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

קבוצת דלק של יצחק תשובה דיווחה על השלמת עסקת מכירת גרעין השליטה שלה (32.5%) בהפניקס ביטוח לקרנות הזרות סנטרברידג' וגלאטין פוינט קפיטל תמורת כ-1.57 מיליארד שקל. ביום חמישי שעבר קיבלה העסקה את אישור הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון ד"ר משה ברקת.

במעמד החתימה על העסקה שולמו לדלק 1.3 מיליארד שקל. ההתאמות בהיקף התמורה תלויות, בין היתר, בתוצאות חברת הפניקס עד מועד השלמת העסקה ובמחיר מניית הפניקס בשוק. המכירה תאפשר לקבוצת דלק לעמוד בדרישות חוק הריכוזיות, לפיהן נדרשת הפרדה בין אחזקות פיננסיות לריאליות עד סוף השנה. ככל הנראה, נוכח לוח הזמנים שהחל להיות לחוץ, נמכרו מניות השליטה בחברת הפניקס ללא פרמיית שליטה (שעשויה לעיתים להגיע לשיעור דו ספרתי) ולפי שווי חברה של כ-4.8 מיליארד שקל, כלומר בדיסקאונט של כ-11% על שווי השוק שלה שעומד הבוקר על כ-5.5 מיליארד שקל.

תשובה | צילום: ויקיפדיה

עוד מסרה דלק, כי בהסכם בין הצדדים נקבעו התאמות למחיר המכירה אשר ‏עשויות ‏להביא ‏לתוספת ‏בתמורה ‏הכוללת ‏שתקבל‏ החברה, ‏מעבר לסכום ‏המכירה שיכול להגיע לכ-866 מיליון שקל בנוסף ל-1.57 מיליארד, וזאת במקרה והפניקס תעמוד ביעדים שנקבעו בהסכם או להפחתה של עד 196 מיליון שקל בתרחיש הפסימי ביותר.

Centerbridge Partners LP הבריטית היא קרן הון סיכון פרטית אשר הוקמה בשנת 2005. הקרן מנהלת השקעות בסך כולל של כ-27 מיליארד דולר בחברות אשראי, גופים פיננסיים, חברות נדל"ן, חברות ביטוח ועוד. קרן Gallatin Point Capital LLC האמריקאית מתאפיינת בהשקעות ייחודיות הנובעות משינוי רגולציה וטכנולוגיה במוסדות פיננסיים, שירותים ונכסים ברחבי העולם.

בן לנגוורת'י, מנכ"ל משותף בסנטרברידג', מסר: "הפניקס היא הקבוצה המובילה בישראל בתחום הביטוח והפיננסים. אנו בטוחים שהיא תמשיך במסלול הצמיחה והרווחיות שלה לטובת הלקוחות שלה והמשקיעים בה. בכוונתנו למנף את הניסיון הבינלאומי שלנו על מנת לעבוד עם הנהלת החברה, ולתמוך בפתרונות ושירותים חדשים אשר יועילו ללקוחותינו וימצבו את הפניקס כחברה המובילה והחדשנית ביותר בתחום שירותי הביטוח והפיננסים".

לי סאקס, מייסד שותף בקרן גלאטין: "צוות הניהול יוצא הדופן של הפניקס ועובדיה בנו את אחד המוסדות הפיננסיים החזקים והחדשניים ביותר בישראל, וזאת על ידי התמקדות מתמדת בלקוחותיהם. אנו שותפים למחויבות הזאת ומצפים לעבוד איתם ולתמוך בהם כשהם ממשיכים לצמוח ולספק פתרונות ביטוח, חיסכון ופרישה חדשניים יותר ויותר לשוק הביטוח הישראלי הדינמי".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email