ממחר: אין החזר כספי על ניתוחים באמצעות הביטוח המשלים

כחלק מהשאיפה להפחית את הוצאות הציבור לבריאות פרטית ייכנסו מחר לתוקף שינויים נרחבים בתחום הניתוחים הפרטיים. בין היתר: תבוטל האפשרות לקבל החזר עבור התייעצות עם רופא מומחה לפני ניתוח
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הרפורמה בניתוחים הפרטיים תצא  מחר (ו') לדרך, כאשר כחלק ממנה מבוטחים יבחרו מנתחים מתוך רשימת מנחתים שבהסדר עם קופת החולים וישלמו השתתפות עצמית קבועה מראש. זאת בשונה מהמצב הנוכחי, בו ניתן היה לבחור מנתח מחוץ לרשימה ולקבל פיצוי כספי מהביטוח המשלים בקופת החולים. החוק החדש יופעל על פוליסת קבוצתיות במועד חידושן ועל אלו שיימכרו החל ממחר. את הרפורמה מקדמים משרד האוצר ביחד עם משרד הבריאות כחלק מהשאיפה להפחית את ההוצאות הפרטיות של הישראלים לבריאות ולהגביר את כוחה של הרפואה הציבורית.

שינוי נוסף ייערך באופן התשלום למנתח, כאשר עד כה שילם המבוטח תשלום נפרד לבית החולים ולמנתח. כעת ההשתתפות העצמית היא זו שתכסה את עלויות הניתוח, שכוללות את חדר ניתוח וציוד וגם את המנתח ושכרו. המטרה היא להביא בכך לירידה בהוצאות של המבוטח הפרטי על ניתוחים, זאת כאשר במקום שהמנתחים ידונו בשכרם עם המבוטח – הביטוחים המשלימים יהיו אמונים על כך. בנוסף, שואפים במשרד האוצר להגביר באמצעות מהלך זה את השקיפות בתחום מחירי הניתוחים הפרטיים.

רופאים שלא יכללו ברשימות יאבדו מעבודתם | תמונה: fotolia
רופאים שלא יכללו ברשימות יאבדו מעבודתם | תמונה: fotolia

בתוך כך, תבוטל גם האפשרות לקבל החזר עבור התייעצות עם רופא מומחה לפני ניתוח. גם כאן, בדומה לניתוחים הפרטיים עצמם, ישלמו המבוטחים השתתפות עצמית קבועה, וזו תשמש את התשלום עבור ההתייעצות עם הרופא המומחה.

מבחינת ההשפעה על הרופאים נראה כי אלו שלא יכללו ברשימות חברות הביטוח צפויים לאבד מעבודתם, זאת משום שמבוטחים שמעבירים תשלום חודשי על ניתוחים פרטיים ככל הנראה יעדיפו שלא לשלם ניתוח פרטי מחוץ לביטוח המשלים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email