מ"מ נשיא הלשכה אנגלמן: "הצלחנו לגייס משאבים מחברות הביטוח לקרן הסיוע"

תקציב קרן הסיוע של הלשכה, שתחל לפעול בתחילת מאי, יעמוד על סך של 1.2 מיליון שקל, מהם יגויסו כ־800 אלף שקל מהיצרנים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

קרן הסיוע של הלשכה לסוכנים במצוקה כלכלית תחל לפעול ב־1 במאי. בשבוע הבא יפנה מ"מ נשיא הלשכה סו"ב יוסי אנגלמן ליצרנים (חברות ביטוח ובתי השקעות) כדי לגייס מהם את רוב תקציב הקרן. תקנון הקרן כבר אושר.

תקציב הקרן יעמוד על סך של 1.2 מיליון שקל, ששני שליש ממנו יגוייסו מחברות ביטוח ובתי ההשקעות. הקרן תממן רכישת שעות ייעוץ מיועציה המקצועיים החיצוניים של הלשכה שיסייעו לסוכן לזהות את הקשיים בניהול העסק ואיך לבנות אותו נכון. מדובר בעיקר בייעוץ כלכלי, משפטי, ארגוני, טכנולוגי ובינדורי.

סו"ב יוסי אנגלמן | צילום: באדיבות המצולם

אנגלמן מסר כי "הסיוע הוא לא סיוע כספי ישיר לסוכן, מטרת הקרן היא לסייע לסוכן לייצב את העסק ולחזור למסלול הצלחה". עוד אמר כי "מטרת הקרן היא להחזיר את הסוכן לרווחיות שהיה בה לפחות ערב הירידה בהכנסותיו. חברות הביטוח הן השותפות הטבעיות לנושא, שהאינטרס שלהן לשמר את יכולת השיווק המרכזית שלהן – סוכני הביטוח, ולכן מעניינן לשמור על איתנות סוכניהן וצמיחתם. איננו רוצים שיתנו הלוואות, כי זה עלול להביא סוכנים רבים להסתבכות כלכלית גדולה עוד יותר. זה אינטרס משותף ללשכה וליצרנים לתמוך בסוכנים שעובדים עבורם ולסייע להם להתאפס על עצמם. לכן אנחנו מצפים להיענות מהירה שלהם בגיוס הכספים לקרן".

תנאי הזכאות לסיוע מהקרן

על פי תקנון הקרן, הזכאים לתמיכה ממנה הם: "סוכן ביטוח חבר לשכה, לפחות 24 חודשים לפני מועד הבקשה, אשר אינו חייב כל תשלום חוב, אגרה, דמי חבר ללשכה. סוכן ביטוח שחווה ירידה בהכנסותיו מעמלות ביטוח ("רווח גולמי") בהיקף של 30% לפחות, בין היתר בגין משבר הקורונה, על פי דו"ח חתום על ידי רו"ח לשנת 2020 למול שנת 2019".

שתי חבילות סיוע

הקרן תציע לסוכנות ולסוכנים שעומדים בקריטריונים שתי חבילות סיוע:

  1. חבילה בסיסית – 10 שעות סיוע וליווי מקצועי תומך לקידום עסקיו של סוכן הביטוח על ידי יועצי הלשכה השונים ברשימה אשר תפורט כנספח לתקנון זה. החבילה בשווי 4,000 שקל+מע"מ. חבילת השירות שתוענק לסוכן תהיה כפופה להתחייבות הסוכן למלא את ההוראות המוטלות עליו על ידי היועץ המלווה ולמלא כל דיווח תקופתי הנדרש על ידו ועל ידי היועץ לוועדת הלשכה.
  2. חבילת אקסטרה – סוכן אשר זכאי לחבילת הבסיס, יהיה רשאי לקבל תוספת של 5 שעות ליווי נוספות (חבילת אקסטרה בשווי 2,000 שקל+מע"מ) בכפוף להגשת בקשה לוועדת הלשכה בצירוף המלצה של היועץ והסבר מנומק בדבר הצורך בתוספת האמורה. ועדת הלשכה תמסור את תשובתה לבקשת התוספת תוך 14 ימי עסקים ממועד קבלת הבקשה.

חברי ועדת הקרן מטעם הלשכה יהיו: יו"ר המחוז אליו משתייך הסוכן המבקש, יו"ר ועדת רווחה סו"ב מירה פרחי, יו"ר ועדת סניפים ומחוזות אודי הוד, יועמ"ש הלשכה עו"ד עדי בן אברהם וסגנית נשיא הלשכה סו"ב אניה לוין. (במקרים רלוונטיים יצורף לדיון גם יו"ר הועדה הבין דורית).

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email