מנהיגות אישית ופנימית: כך תנהלו נכון את הזמן שלכם

המאמנת האישית תמי שמיר מסבירה מדוע חשוב לנהל את הזמן, ומעניקה כמה עצות מועילות בנושא
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אחד האתגרים החשובים שהעולם הארגוני והפרטי שלנו עוסק בהם, הוא ניהול זמן. מושג פתלתל, תסכימו איתי. האומנם ניתן לנהל את הזמן? אם אומר לזמן לעצור הוא יעצור? בוודאי שלא. ולכן דווקא בזמן קורונה, עסקים רבים נאלצו לעבוד מהבית, זו היתה יכולה להיות תרגולת מצוינת לתרגל ניהול אפקטיבי ויעיל כאשר אנו עובדים מרחוק. ניהול זמן הוא פועל יוצא של מנהיגות אישית ופנימית.

בימים הראשונים כאשר הוחלט על סגר, אמרה לי איילת, עובדת לא זוטרה בחברת תרופות כלשהי, שהיא נותרת לעבוד עם הטרינינג, הולכת תכופות למטבח, ואיכשהו הזמן עובר לה, אך היא חשה שהיא לא יעילה כפי שהיתה רוצה להיות וכפי שהיא עבדה לפני הסגר. יעצתי לה להתלבש ולהכין את עצמה ליום עבודה רגיל, לארגן לה פינת עבודה המדמה עד כמה שאפשר את שולחן העבודה שלה בחברת התרופות, ולהחליט מראש מתי היא יוצאת להפסקה בת חצי שעה. איילת התקשרה וסיפרה לי שזה עשה שינוי מאוד גדול בשגרה החדשה.

ניהול זמן. מושג פתלתל | צילום: shutterstoc
ניהול השבוע

כשאני מתחילה את היום, כך נהגתי בתור שכירה וגם כיום כעצמאית, בימי ראשון אני רושמת על נייר את כל המשימות השבועיות שלי ומתחילה לסדר אותן על פי סדר הגיוני של לו"ז שאני חושבת שאגיע לטפל בהם. כאשר אני פורסת את כל המטלות שלי, אני יכולה לנהל את השבוע ביתר הצלחה, אני יכולה לתאם לעצמי זמן פנוי לחשוב אילו הזדמנויות חדשות אני רוצה לקדם, זה מאפשר לי להיות יצירתית.

נראה לכם מתוכנן מדי? אחרת, אתם בהישרדות ומכבים שריפות. נסו אותי! כאשר אתם מעלים את רשימת המשימות שלכם, אתם מוודאים שאתם לא מזניחים משימות שלדעתכם אינן מחייבות טיפול מיידי, זכרו שמשימה פעוטה הופכת להיות מורכבת וגדולה כאשר אתם מתעלמים ממנה.

דחיפות וחשיבות

שתי פעולות מגדירות פעילות: דחיפות וחשיבות. משמעות הדחוף להגיב במיידית. כולנו חיים בעידן הדחוף: הנייד מצלצל – זה דחוף, אך אם תשימו את הנייד על שקט שעתיים על מנת לקדם לדוגמה פנייה ללקוחות שעזבו את המשרד כדי לבדוק מה הסיבה, זו פעילות לא דחופה אומנם, אך היא חשובה, כי ייתכן ותגלו שהייתם יכולים להמשיך את יחסי הלקוח-סוכן שלכם, אילו הייתם קשובים יותר לצרכיהם, וייתכן שהתשובות שתקבלו יסייעו לכם למנוע "זליגת" לקוחות נוספים. זו רק דוגמה קטנה כמובן, אך אני חושבת שהבנתם שהחשוב לא תמיד נמצא בדרגת דחיפות עליונה, הוא מצריך פרואקטיביות ויוזמה מצידכם.

על קצה המקלדת, מספר הצעות ליישום:

זהו מטרות או נושאים שהזנחתם בחיים האישיים ובחיי העסק, כאלה שעשויים להשפיע באופן משמעותית על חייכם, העלו אותם על הכתב והתחייבו לפעולה.

ערכו רשימה על תחומי אחריות שאתם יכולים להאציל ומי מהמשרד או מבני המשפחה יכול לקבל את האחריות עליהם.

הכותבת היא מאמנת אישית מובילה להצלחה ומנחת סדנאות 052-6712420

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email