מנורה זכתה במכרז הביטוח הסיעודי של מאוחדת

הפרמיה מוערכת בכ־1.3 מיליארד שקל לחמש השנים הקרובות; מנורה תחליף את הפניקס שביטחה את מאוחדת במשך 20 שנה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

קופת חולים מאוחדת בחרה במנורה מבטחים כמבטחת הבאה של כחצי מיליון לקוחות הביטוח הסיעודי של הקופה. היקף העסקה לחמש השנים הקרובות (החל מ־1 בינואר 2020) יגיע לכ־1.3 מיליארד שקל.

הפרמיה השנתית בהיקף של כ־260 מיליון שקל צפויה אף לגדול במהלך תקופת ההתקשרות, ככל שמנורה תצליח לצרף לביטוח הסיעודי שלה מבוטחים נוספים מקרב מ־1.2 מיליון לקוחות מאוחדת.

סיגל רגב רוזנברג | צילום: דנה קופל

 

בהסכם בין מאוחדת למנורה נקבעה אופציה להארכת העסקה בשלוש שנים נוספות. ההצעה של מנורה גברה על הצעותיהן של הפניקס (המבטחת הקודמת של לקוחות מאוחדת) וכלל ביטוח.

מנכ"לית מאוחדת, סיגל רגב רוזנברג, הודתה לחברת הפניקס על יותר מ־20 שנות שירות נאמנות ללקוחות מאוחדת וציינה כי הודות לליווי הצמוד של רשות שוק ההון, ההליך המכרזי החדש הניב דמי ניהול נמוכים יותר לקרן ההדדית של לקוחות מאוחדת, מעורבות גבוהה יותר של חברת הביטוח בניהול הסיכונים ומנגנון משודרג של ניהול התביעות – מכפי שקבעו תנאי הביטוח הסיעודי בעבר.

"במכרז שהתקיים על פי הכללים שהוציאה רשות ההון לא הסתפקנו רק בבחינת ההצעות הכספיות", מדגישה רגב רוזנברג ומציינת כי "מעבר למחיר האטרקטיבי ביותר, נבחנה יכולת החברות שניגשו למכרז לקלוט כראוי את מאות אלפי לקוחות מאוחדת ברמת שירות גבוהה, את תשואות המבטחים השונים לאורך זמן ואת מחויבות הגורם המבטח לניהול יעיל של התביעות".

מנורה מבטחים תחזיק ותנהל בנאמנות עבור לקוחות מאוחדת את הכספים הצבורים בקרן המבוטחים (קרן הדדית שאליה מופרשות חלק מהפרמיות) ואת אלו אשר ייצברו בקרן בעתיד. מנורה תישא ב־20% מהסיכון הביטוחי ואילו קרן המבוטחים תישא ב־80% מהסיכון. יודגש כי החלפת החברה המבטחת את לקוחות מאוחדת בביטוחי הסיעודי – בין הפניקס למנורה, יתבצע על פי כללי רשות שוק ההון באופן אוטומטי שאינו מצריך פעולה כלשהי מצד המבוטחים.

את הליך המכרז החדש לביטוח סיעודי ללקוחות מאוחדת הוביל אגף תקציבים, ביטוחים ומידע במאוחדת, בראשות רו"ח נגה פל. יהודה בן אסאייג, מנכ"ל מנורה, הודה לקופת חולים מאוחדת והעומדים בראשה על הבעת האמון בקבוצה. "אנו בטוחים כי נצדיק את הבחירה בחברתנו, תוך מתן מוצר ושירות איכותי לחברי הקופה", אמר בן אסאייג וציין כי הזכייה בביטוח הסיעודי של לקוחות מאוחדת, מצטרפת לזכיות נוספות של מנורה מבטחים ביטוח השנה לביטוח הסיעודי של חברי קופת חולים לאומית וחברי "צוות" ומשלימה שנה של עשייה פורייה ותנופה אדירה לתחום הבריאות של החברה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email